باید معروف ها را در جامعه ترویج دهیم / اقتصاد مقاومتی, تولید و اشتغال یک معروف است.
1396/01/28
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین شهر و میمه:

اگر کار های نیک در جامعه مانند اقتصاد مقاومتی, ایجاد اشتغال, مسجد سازی , اعتکاف , برگزاری مراسمات پر محتوای  مذهبی و... را در جامعه ترویج دهیم و پررنگ کنیم , منکرات در جامعه کم رنگ و  رفع می شود.

امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین شهر و میمه در اولین جلسه این ستاد در سال 1396 با اشاره به اعیاد فرخنده ماه های پربرکت رجب و شعبان در خصوص لزوم پرداختن هرچه بیشتر دستگاه ها به فریضه الهی  امر به معروف و نهی از منکر بیان داشتند: ما در امر به معروف و نهی از منکر باید بیشتر بر روی معروف ها کار کنیم , اگر کار های نیک در جامعه مانند اقتصاد مقاومتی, ایجاد اشتغال, مسجد سازی , اعتکاف , برگزاری مراسمات پر محتوای مختلف مذهبی و... را ترویج دهیم و پررنگ کنیم , منکرات در جامعه کم رنگ و  رفع می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه  شاهین شهر در رابطه با برگزاری باشکوه اعتکاف 96 در سطح شهرستان بیان داشتند: قبل از انقلاب در استان های مرکزی فقط در استان قم اعتکاف برگزار می گردید و آن هم با جمعیت اندک, اما با رویش اعتکاف پس از پیروزی انقلاب اسلامی, باعث شده ما امسال در 11 مسجد سطح شهر شاهین شهر اعتکاف برگزار کنیم و این خود یک معروف است.  

ایشان با اشاره به پرداختن هرچه بیشتر به معروف ها و تعریف اعتکاف به عنوان بک معروف در جامعه, بیان داشتند: در شاهین شهر تا چند سال گذشته  فقط در دو مسجد اعتکاف برگزار می گردید که درحال حاضر به فضل الهی و باتلاش های ستاد اعتکاف شهرستان به 11 مسجد رسیده  و انشالله سال آینده باشکوهتر برگزار خواهد شد.

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین شهر و میمه با دستور کار اقتصاد مقاومتی پیگیری شد وآقای مهندس بصیری فرماندار و نائب رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دراین رابطه تاکید کردند: در حال حاضر و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اقتصاد مقاومتی, تولید و اشتغال یک معروف است و سیاست اصلی ستاد پر رنگ کردن و نهادینه نمودن فرهنگ این معروف در جامعه باید باشد. 

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه ادامه دادند: یکی از رویکرد های اصلی ستاد باید این معروف باشد , اعضای ستاد امر به معروف و معاونت های آن پیشنهادات و طرح ها و اقدامات عملی کوتاه مدت و دراز مدت خود را در جلسات بعدی ارائه و این مهم را پیگیری کنند.

اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور امام جمعه و رئیس ستاد , فرماندار شهرستان و دیگر اعضاء با دستور کار اقتصاد مقاومتی, تولید , اشتغال روز دوشنبه 28 فروردین ماه 1396 در محل سال جلسات دفتر امام جمعه شاهین شهر برگزار گردید.