هماهنگی بعضی افراد در داخل با دشمن در حمله به قوه‌قضائیه تاسف‌بار است/ کذب بودن حساب‌های دستگاه قضا مشخص شد
1396/01/28

رئیس قوه‌قضائیه گفت: چند سالی است که قوه قضاییه به شدت مواجه با هجمه‌های دشمن و متاسفانه برخی افراد در داخل است.آنچه باعث تاسف است، همنوایی بلکه هماهنگی بعضی افراد در داخل با این قبیل حملات دشمن است.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت به خانواده حادثه دیدگان سیل اخیر در استان‌های غرب و شمال غرب کشور و ابراز همدردی با آنان تصریح کرد: بلایای طبیعی در همه جای دنیا وجود دارد و نمی‌توان توقع داشت که هیچ گاه چنین حوادثی رخ ندهد اما نقش عامل انسانی در پیشگیری و امداد را نباید فراموش کنیم. بر همین اساس  از همه دستگاه‌های مسئول و بویژه ستادهای مدیریت بحران در استان‌های درگیر حادثه می‌خواهیم تمام همت خود را مصروف کمک به خسارت دیدگان کنند تا بلکه بخشی از آلام دردمندان این حادثه کاسته شود.

رئیس دستگاه قضایی همچنین اظهار کرد: ارزش و اثر کمک‌های مردمی از کمک‌های دولتی کمتر نیست و مردم نباید انتظار داشته باشند همه امور توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود لذا امیدواریم همه  هر چه در توان دارند از باب گشایش رحمت الهی برای خود و همنوعانشان در این حادثه کمک کنند تا ان شاءالله همگی از این آزمون الهی که قطعا عنایت و رحمت خداوند را در پی خواهد داشت سربلند بیرون بیاییم.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی، این روز را به همه نیروهای مسلح خصوصاً ارتش سرافراز تبریک گفت و خاطر نشان کرد: امنیت مثال زدنی کشور، مرهون تلاش نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی است. از خداوند می‌خواهیم که به همه این عزیزان توفیق، تأیید، سداد، بهروزی و فرجام نیک عنایت فرماید.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ایام برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بار دیگر بر لزوم رعایت اصول اخلاقی در رقابت‌های انتخاباتی تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی یک نظام مردم‌سالارانه دینی است و این ساختار اقتضا می‌کند که در همه شئون آن بر مبنای دین و اخلاق عمل شود. بر همین اساس، دروغ، افتراء و تهمت آنچنانکه در مثل جریان رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا شاهد بودیم هیچ جایگاهی در نظام سیاسی ما ندارد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه تخریب رقبا فاقد مجوز شرعی و قانونی است اظهار کرد: انتقاد از روش‌ها و عملکرد مسئولان بحث دیگری است اما این انتقادات نباید رنگ تخریب، افتراء و توهین به خود بگیرد.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به کثرت داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری و خیل ثبت‌نام کنندگان فاقد صلاحیت، تصریح کرد: مجلس و شورای نگهبان می‌توانند لوازم آنچه را که در قانون اساسی بعنوان شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است تعیین کنند و حداقل‌هایی را در نظر بگیرند تا هر کسی با هر شرایطی نتواند اینگونه ثبت نام کند زیرا این نحوه ثبت نام‌ها خود موجب وهن است.

آیت‌الله آملی لاریجانی بر لزوم تدوین قانونی منطبق با مفاد قانون اساسی و در تراز جمهوری اسلامی برای شرایط ثبت نام کنندگان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری از سوی مجلس و شورای نگهبان تاکید کرد.

رئیس قوه قضاییه همچنین با تاکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات خاطر نشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی بویژه شورای نگهبان که نقش نظارتی بی بدیلی در انتخابات دارد و همچنین قوه قضاییه که مسئولیت پیشگیری و برخورد با جرایم انتخاباتی را عهده دار است باید بدانند که مسئولیت بسیار سنگینی دارند و بر همین اساس همگی باید تلاش کنیم که مانند دوره‌های قبل، انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود زیرا چنین انتخاباتی است که می تواند اقتدار ملی ما را برای دفع توطئه‌های دشمن تقویت کند.

آیت‌الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به افزایش هجمه‌ها به دستگاه قضایی تصریح کرد: چند سالی است که قوه قضاییه به شدت مواجه با هجمه‌های دشمن و متاسفانه برخی افراد در داخل است. البته ما به توصیه حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام وقتی می‌بینیم که دستگاه قضایی با هجمه‌های زیادی از سوی دشمن مواجه می‌شود، می‌فهمیم مسیر را درست طی کرده و در برخورد با مفاسد، کار خود را درست انجام داده‌ایم منتهی آنچه باعث تاسف است، همنوایی بلکه هماهنگی بعضی افراد در داخل با این قبیل حملات دشمن است.

رئیس دستگاه قضایی تاکید کرد: البته چنین رویکردهایی موجب می‌شود که قوه قضاییه در مقابله با فساد، نفوذ و فتنه، قاطع‌تر از گذشته عمل کند و اعتقاد داریم اگر قوه قضاییه این چنین همانند سدی مقابل نفوذ دشمن نمی‌ایستاد یا دست چپاولگران و رانت خواران را از بیت المال قطع نمی‌کرد این قدر آماج حملات قرار نمی‌گرفت.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: ما در صحت راه خود شکی نداریم اما متاسفیم که عده‌ای با فریبکاری و به کار بستن ابزارهای نخ نما شده به میدان می‌آیند و علیه قوه قضاییه شعارهایی را مطرح می‌کنند. البته این حرف ها و فریب‌ها پس از چند روز بر همگان آشکار می‌شود کما اینکه در مورد حساب‌های قوه قضاییه حرف‌های خلاف و سخیفی زدند که بعداً کذب ادعاهایشان ثابت شد.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم ایستادگی مسئولان عالی قضایی در برابر این قبیل حملات و عدم عقب نشینی در انجام وظایف قانونی خاطر نشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی نیز بدانند که مردم این کشور و مسئولانش در مقابل هجمه هایی از این دست عقب نشینی نخواهند کرد چنان که در طول بیش از 38 سال گذشته انقلاب این موضوع را تجربه کرده‌اند.

آیت‌الله آملی لاریجانی در پایان تصریح کرد: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی به همه ما توفیق دهد تا آن چه را وظیفه خود می دانیم در مسیر خدمت به مردم انجام دهیم و از ملامت ملامت کنندگان نیز نهراسیم تا ان شاءالله از این طریق رضایت خداوند را کسب کنیم که این خود بالاترین عبادت است.

خبرگزاری دانشجو