نماز جمعه 9تیـرماه 96
1396/04/09

  نماز جمعه 9تیـرماه 96 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان برگزار شد

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کردند: جمهوری اسلامی ایران و روسیه به آمریکا هشدار دادند، حمله به مواضع ارتش سوریه، همچون بازی با آتش است.

ایشان افزودند: آمریکا با فضاسازی، ادعا می‌کند که دولت سوریه، قصد حمله شیمیایی را دارد و با این اتهام، به دنبال حمله پیش‌دستانه است.

خطیب جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: ائتلاف غربی، عربی و عبری در عراق، به‌تازگی با عملیات هلی‌برن، 100 نفر از سرکردگان داعش را به مناطق امن منتقل کردند.

ایشان خاطرنشان کردند: ملت ایران به خاطر همین جنایت‌های ادامه‌دار دولت‌های آمریکا، همواره شعار"مرگ بر آمریکا" سر می‌دهند.

حاج آقاملیکان با انتقاد از عملکردهای دوگانه مدعیان حقوق بشر گفت: سازمان‌های بین‌المللی مدعی حمایت از حقوق بشر، در مقابل دست داشتن آمریکا در حمایت از داعش تروریست و جنایتکار، همسوی این کشور در سرکوب قیام مردم بحرین، کشتار مردم یمن، سرنگونی هواپیمای مسافری ایران، کودتاهای 28 مرداد و نوژه در ایران سکوت کرده‌اند.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: سازمان‌های به اصطلاح مدافع حقوق بشر، از یک‌سو در برابر جنایات سعودی در یمن و بحرین و حمله صهیونیست‌ها به قبر مطهر حضرت یوسف نبی سکوت می‌کنند، و از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران را که انتخابات باشکوه ریاست جمهوری را سپری کرده و دموکراسی واقعی را به نمایش گذاشته است، به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند!

ایشان با تسلیت شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی و 72 یار انقلاب در فاجعه انفجار حزب جمهوری اسلامی و سپری شدن هفته قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه، پناهگاه مظلومان است و باید در برخورد با مفسدان اقتصادی جدی باشد و تحت تأثیر فشارهای سیاسی قرار نگیرد.

حاج آقا ملکیان درباره شهید محراب، آیت‌الله صدوقی گفت: این شهید محراب، عاشق شهادت بود و پرونده زندگی او نیز مملو از خدمت به محرومین و تلاش برای پیروزی انقلاب اسلامی بود.
 
 

جناب آقای بوسعیدی بوسعیدی ظهر امروز در سخنرانی به مناسبت هفته قوه  پیش از خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: شهید بهشتی به شدت متعبد بود، چون بر اساس آِیات قران کریم، متعبد کسی است که به‌شدت به طاغوت‌ها کافر باشد.

ایشان افزودند: شهید مظلوم دکتر بهشتی، فردی ساده‌زیست بود و همواره به خانواده خود می‌گفت، هرقدر که ساده‌زیست باشیم بیشتر می‌توانیم با طاغوت‌های زمانه خود مبارزه کنیم.

دادستان شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: به گفته شهید بهشتی، مردان متعبد هرگز زیر بار سختی‌ها و مشکلات قد خم نمی‌کنند و وی به انقلابیون نیز همواره تذکر می‌داد که تداوم انقلاب اسلامی به یاران پرشور و با نشاط نیاز دارد و در این صورت است که می‌توانیم با صدای رسا فریاد مرگ بر آمریکا سر بدهیم.

آقای بوسعیدی در ادامه به گوشه‌ای از سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در مسیر رسیدن به منافع ملی نباید هویت ملی آسیب ببیند و این یعنی اینکه مسؤولان نباید با چراغ خاموش، سند 2030 یونسکو را امضا کنند، درحالی که سند توسعه ملی فرهنگی پس از 5 سال از تصویب و ابلاغ آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجرایی نشده باشد.

منبع متن خبر: خبرگزاری فارس