خطبه های نماز جمعه 16 تیـرماه 96
1396/04/17

حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کرد: برخی در کشور می‌خواهند با فراموش کردن جنایات امریکا، مسأله ملت ایران را با دولت این کشور، به موضوع فرعی ملت ایران تبدیل کنند.

حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کرد: برخی در کشور می‌خواهند با فراموش کردن جنایات امریکا، مسأله ملت ایران را با دولت این کشور، به موضوع فرعی ملت ایران تبدیل کنند.

وی افزود: مگر می‌شود جنایات بی‌شمار این دولت را در سقوط هواپیمای مسافری ایران، فاجعه هفتم تیر و انواع تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان فراموش کرد.

محمدی ادامه داد: ملت هوشیار با بصیرت ایران، خیانت‌های فتنه‌گران را هرگز فراموش نمی‌کنند نباید فتنه‌های فتنه‌گران در 18 تیر 78 و 10 سال بعد در سال 88 آنان را فراموش شود. فتنه‌گران به دنبال فرصتی هستند تا دوباره به صحنه تحولات کشور بازگردند.

خطیب موقت جمعه شاهین‌شهر به دولت دوازدهم توصیه کرد: در چینش اعضای هیأت دولت و مدیران رده میانی مراقبت کند که فتنه‌گران به بدنه دولت نفوذ نکنند.

محمدی بر لزوم مراقبت مسؤولان از فضای مجازی  شبکه مخابرات کشور تأکید کرد که در صورت توسعه کنترل نشده فضای مجازی، به بلای خانمان‌سوز خانواده‌های ایرانی تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: مسؤولان به موازات گسترش فضای مجازی، نحوه درست از آن را، سالم‌سازی و فرهنگ‌سازی کنند.

امام جمعه موقت شاهین‌شهر، با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان گفت: مسؤولان با پرهیز از حاشیه‌سازی و انحراف افکار عمومی، به اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی با الزامات آن بپردازند، مردم نیز مصرف خود را مدیریت کنند. اگر مردم از اسراف، تجملات و هزینه‌های نجومی دوری کنند، بخش عمده مشکلات اقتصاد کشور برطرف خواهد شد.

وی با یادآوری واقعه قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد و نام‌گذاری آن به نام روز عفاف و حجاب، اعلام کرد: مردم شاهین‌شهر، همسو با ملت ایران چهارشنبه 24 تیر در این شهر در حمایت از رعایت واجب حجاب راهپیمایی خواهند کرد.

محمدی تصریح کرد: ملت ایران در مقابل خون شهدا مسؤول هستند و می‌خواهند با رعایت اصولی و منطقی رعایت حجاب و مقابله با اشکال بی‌حجابی، پاسدار خون شهدای کشور باشند.

امام جمعه موقت شاهین‌شهر در آغاز خطبه‌های اول، از راه‌های تقوا شناسی را خواندن با تدبر نهج‌البلاغه و دعاهای منصوب به ائمه اطهار به ویژه دعای روز جمعه برشمرد.

 

وی یکی از فرایض امام علی را درباره راه‌های رسیدن به تقوا بیان کرد که مؤمنان مواظب باشند با اهل فسق در جامعه معاشرت نکنند که در این صورت در پیشگاه پروردگار شرمنده خواهیم شد.
متن خبر: خبرگزاری فارس