خطبه های نماز جمعه 23 تیر ماه 96
1396/04/24

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه های نماز جمعه 23 تیر گفتند: آزادی شهر موصل عراق پس از سه سال اشغال به دست تروریست‌های تکفیری داعش، نقشه‌های شوم و تجزیه‌ طلبانه آمریکا را در اجرای طرح خاورمیانه جدید را به شکست کشاند.

اگر جبهه استکبار به اهداف شوم خود نمی‌رسد به خاطر ایثارگری‌های جبهه مقاومت است 

امام جمعه شاهین‌شهر گفت: اگر جبهه استکبار در عراق، سوریه و یمن به اهداف شوم خود نمی‌رسد و شکست‌های پی‌درپی متحمل می‌شود، به خاطر ایثارگری‌های جبهه مقاومت است که نمی‌خواهد منطقه غرب آسیا زیر سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل قرار بگیرد

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه های نماز جمعه 23 تیر گفتند: آزادی شهر موصل عراق پس از سه سال اشغال به دست تروریست‌های تکفیری داعش، نقشه‌های شوم و تجزیه‌طلبانه آمریکا را در اجرای طرح خاورمیانه جدید را به شکست کشاند.

ایشان افزودند: این پیروزی جبهه مقاومت، به خاطرعنایت خداوند متعال، نقش برجسته مرجعیت شیعه، مجاهدت‌های خالصانه نیروهای بسیج مردمی، وحدت شیعه و سنی، جان‌فشانی‌های سرداران و مدافعان شهید حرم ائمه اطهار محقق شد.

خطیب جمعه شاهین‌شهر تصریح کرد: اگر جبهه استکبار در عراق، سوریه و یمن به اهداف شوم خود نمی‌رسد و شکست‌های پی‌درپی متحمل می‌شود، به خاطر ایثارگری‌های جبهه مقاومت است که نمی‌خواهد منطقه غرب آسیا زیر سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل قرار بگیرد.

ایشان از برگزاری تجمع مردم شاهین‌شهر در گرامیداشت روز عفاف و حجاب قدردانی کردند و گفتند: حفظ حریم عفاف و حجاب، در درجه نخست بر عهده مردم است که با تذکر زبانی از بروز و گسترش پدیده بی‌حجابی در جامعه جلوگیری کنند و دردرجه دوم بر عهده‌ دستگاه‌های قضائیه، انتظامی، امنیتی و سیاسی کشور است.

 

خطیب جمعه شاهین‌شهر با تبریک فرارسیدن هفته بهزیستی درتأمین اجتماعی، مردم را به حمایت از این دو دستگاه خدماتی به محرومین جامعه توصیه کرد.
ایشان خاطرنشان کرد: مردم با پرداخت به‌موقع زکات، خمس و کفاره‌های خود،  کمک‌های به‌سزایی به نهادهای حمایتی همچون سازمان‌های بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی می‌کنند.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین ملکیان، اداره تأمین اجتماعی شاهین‌شهر و میمه فقط در شاهین‌شهر 41 هزار خانواده را تحت پوشش دارد و ماهیانه 164 میلیارد ریال به اعضای تحت پوشش این سازمان در این شهر می‌پردازد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، ساگرد تأسیس شورای نگهبان قانون اساسی را یادآور شد و افزود: این شورا نقطه تضمین و تایید نظام اسلامی ایران است، چون وظایف تفسیر قانون اساسی، تأیید یا رد انتخابات و تطبیق قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی با شرع و قانون اساسی را برعهده دارد.

ایشان ابرازداشت: کسی که بخواهد در مبارزه با نفس به‌عنوان "جهاد اکبر" گناه نکند و دامانش پاک بماند، باید در راه خدا صبر پیشه کند.

حاج آقاملکیان با تسلیت سالروز شهادت امام صادق، مردم شاهین شهر را به برپایی مجالس سواری آن حضرت در مساجد و حسینیه‌های این شهر دعوت کرد. 

ایشان ادامه دادند: امام صادق در دوره امامت پربرکت خود در مقابله با جریان‌های انحرافی که  در ضدیت با اسلام راستین بودند و توسعه علوم  فقه، کلام، توحید وامامت و تربیت هزاران شاگرد در این مسیر زحمات  و خدمات فراوانی به دین مبین اسلام کرد.

متن خبر: خبرگزاری فارس

لازم بذکر است در بین الصلاتین جمعی از اعضای بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین شهر و میمه به اجرای سرود پرداختند.
نماز عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین روح الامین اقامه گردید.