خطبه های نماز جمعه 30 تیر ماه 96
1396/04/31

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه های نماز جمعه 23 تیر گفتند: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران، به یچ عنوان قابل مذاکره با آمریکا نیست و اگردولت جنگ‌افروز آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را تهدید نظامی کند منافع این کشور در شعاع هزارکیلومتری مرزهای کشورمان به خطر خواهدافتاد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهر در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کردند: دولت و رئیس جمهور آمریکا باید بداند توان موشکی جمهوری اسلامی ایران، به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست و اگر دولت جنگ‌افروز آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را تهدید نظامی کند منافع این کشور در شعاع هزار کیلومتری مرزهای کشورمان به خطر خواهد افتاد.

ایشان افزودند: ملت ایران با وحدتی مثال‌زدنی که همواره در دفاع از کشور به نمایش گذاشته می‌شود، حول محور ولایت فقیه به هیچ قدرت زورگویی اجازه نخواهد داد که منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیندازند و یا به کشورمان ضربه بزنند؛ تروریست‌ها و کشورهایی که از تروریست‌ها پشتیبانی و حمایت می‌کنند باید بدانند که «دوران بزن و در روها» گذشته است و هر تجاوزی با پاسخ خردکننده قوای مسلح ایران پاسخ داده خواهد شد.

امام جمعه شاهین‌شهر در ادامه به تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا درباره معاهده بین‌المللی برجام اشاره کرد و گفت: ترامپ بارها از پاره کردن این معاهده سخن گفته است اما اگر روزی بتواند معاهده برجام را پاره کند جمهوری اسلامی ایران به فرموده رهبر معظم انقلاب، آن را آتش خواهد زد؛ ترامپ با وجود این تهدیدها در گفته‌هایش عقب‌نشینی کرد و بار دیگر تعهد این کشور را به این معاهده اعلام کرد که خوشبختانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب لایحه‌ای به اقدامات خلاف قوانین بین‌المللی آمریکا پاسخ قاطعی دادند.

ایشان به حضور گسترده اقشار مردم استان اصفهان در مراسم تشییع 20 شهید دوران دفاع مقدس به ویژه در شهر اصفهان اشاره کرد و از مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه به خاطر شرکت در مراسم تشییع منوچهر برزگر فرجی در شاهین‌شهر و 2 شهید گمنام در شهر میمه قدردانی کرد.

حاج آقا ملکیان متذکر شدند: سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد و به هلاکت رسیدن بیش از 5 هزار نفر از منافقین را که سودای فتح چند روزه تهران و سقوط نظام مستحکم جمهوری اسلامی ایران را در سر داشتند را گرامی می‌داریم.

ایشان ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر از مادران شاهین‌شهری خواست در شناختن حجاب به دختران خود و آشنایی آنان با پوشش اسلامی همت کنند.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: متأسفانه گاهی اوقات مادری پوشش اسلامی دارد اما دخترش به بهانه اینکه سن کمی دارد حجاب مناسبی ندارد، وقتی دختران امروزی خوب را از بد تشخیص می‌دهند، پوشش اسلامی را هم باید رعایت کنند؛ امام رضا(ع)، سفارش فراوانی به زیارت حرم حضرت معصومه(س) کرده است و به مومنانی که «عارف» به این زیارت باشند، وعده بهشت داده است.

ایشان با اشاره به سالگرد برپایی نخستین اقامه نماز جمعه را پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 5 مرداد سال 58 یادآور شد: نماز جمعه تجلی عرصه حضور اقشار مردم در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است؛ علاوه بر این نماز جمعه  تنها نمازی است که به نمازگزاران شرکت‌کننده در این فریضه توصیه شده، به هنگام اقامه خطبه‌ها به سخنان امام جمعه به دقت گوش دهند و از صحبت کردن پرهیز کنند.

حاج آقا ملکیان خاطرنشان کرد: امام جمعه که منصوب ولی فقیه است، فرمانده قرارگاه جنگ در جبهه‌های ایمانی، معنوی، اعتقادی و سیاسی است.

ایشان در پایان ابراز داشتند: 10 سال پیش، شاهین‌شهر با 80 هزار جمعیت، 11 مسجد داشت اما به برکت تلاش‌های فرماندار، شهردار، شورای اسلامی و خیران شاهین‌شهری، این تعداد مسجد در این شهر 180 هزار نفری به 44 باب رسیده است.