نماز جمعه 6 مردادماه 96
1396/05/07

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان، ظهرامروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهارکردند: آمریکا بااصل نظام جمهوری اسلامی ایران مخالف است؛ آنها با اصل ولایت فقیه مخالف هستند اما چون نمی‌توانند نیت اصلی خود را آشکارکنند، ملت ایران را به بهانه‌های واهی «نقض حقوق بشر»و«تقویت بنیه دفاعی» تحریم می‌کنند.

ایشان ادامه دادند ملت ایران برای حفظ دین و رضای پروردگار دربرابر زیاده‌خواهی آمریکا عقب‌نشینی نخواهد کرد ؛ این ملت می‌داند که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ آن‌ها بارها جسم و روح برجام که معاهده بین‌المللی است را نقض کرده‌اند، به تازگی هم گسترده‌ترین تحریم‌های ظالمانه را علیه کشورمان تصویب کرده‌اند.

حاج آقا ملکیان، به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی درکشتار ملت مظلوم فلسطین و هتک حرمت مسجدالاقصی اشاره و خاطرنشان کرد: همه مسلمانان وظیفه دارند از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنند و از قبله نخست مسلمین یعنی مسجدالاقصی پاسداری کنند ؛ ملت ایران نیز جسارت به مسجدالاقصی را خط قرمز خود می‌داند و از ملت فلسطین در برابر جنایات صهیونیست‌ها حمایت می‌کند.

خطیب جمعه شاهین شهر، با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت، ائمه اطهار و به خصوص امام رضا را مظهر تقوای الهی، بخشندگی و دستگیری از فقرا، انس با پروردگار از طریق نمازهای خالصانه و طولانی و قرائت با تدبر قرآن کریم توصیف کرد ؛ امام هشتم شیعیان با این تفکر که کمک به فقرا پس‌اندازی برای مؤمنان است، همواره از نیازمندان دستگیری می‌کرد.

ایشان با اشاره به گوشه‌ای از کرامات حضرت فاطمه معصومه(س) بیان کرد: زیارت قبر مطهر این بانوی کریمه ثواب بسیاری دارد و بارگاه ایشان همواره محل شفاعت  و درمان نیازمندان بوده است.

ایشان به اهمیت توجه به کارآفرینی در کشورمان پرداخت و گفت: در سال اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال،  ازیک سو باید به توانایی درونی کشور توجه و از سوی دیگر از کارافرینان حمایت کرد ؛ در این صورت تحریم‌های اقتصادی مؤثر نخواهد بود و کشور با تنش‌های شدید اقتصادی مواجه نخواهد شد؛ دولت مردان هم  باید همواره از کارآفرینان حمایت کنند و مقررات دست و پاگیر پیش روی فعالیت‌های اقتصادی آنان را ساده‌تر کنند.

حاج آقا ملکیان، با قدردانی از فعالیت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  به ویژه در شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: این شورا به دستورحضرت امام خمینی و با هدف سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و راهبری مراسم مذهبی و سیاسی در جامعه تشکیل شده ا ست.

ایشان یاد مرحوم آیت الله مشکینی، امام جمعه فقید قم را گرامی داشت و این روحانی مبارز را الگوی اخلاق و تقوا برای طلاب توصیف کرد ؛ وی از جوانان خواست آثار ارزشمند این استاد اخلاق را مطالعه کنند.

امام جمعه شاهین‌شهر در پایان با قدردانی از مردم شاهین‌شهر به خاطر شرکت باشکوه در جشن میلاد کریمه اهل بیت گفت: جشن ولادت حضرت امام رضا (ع) هفته آینده در مصلی این شهر برگزار خواهد شد.
متن خبر: خبرگزاری فارس