خطبه های نماز جمعه 13 مرداد 96
1396/05/13

امام جمعه شاهین‌شهر بیان داشتند: حضور سران و نمایندگان 90 کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری نشانه عظمت جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کردند: توجه دولت دوازدهم به رهنمودهای مقام معظم رهبری، به خصوص بیانات اخیرشان در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، ضامن پیشرفت کشور و موفقیت دولت خواهد بود.

ایشان افزودند: رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی، دولت دوازدهم را به حل مشکلات معیشتی مردم، ارتباط و تعامل بهتر با دنیا، ایستادگی در برابر سلطه‌گران، امانت دانستن مسئولیت‌ها، حرکت دولت بر اساس قانون ششم توسعه کشور، تقویت اتحاد ملت، انتقادپذیری دولت، رفتن به میان مردم، قدر دانستن نیروهای انقلابی و مؤمن، از یاد نبردن دشمنان انقلاب اسلامی، لزوم کار جهادی در عرصه‌های اقتصادی و توکل بر خدا در همه امور، توصیه کردند.

حاج آقا ملکیان ادامه دادند: مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رأی و انتخاب رئیس جمهور، جمهوریت نظام را رقم می‌زنند و تأیید حکم رئیس جمهور به دست ولی‌فقیه مجتهد در مراسم تنفیذ، اسلامیت نظام را به نمایش می‌گذارد.

ایشان حضور سران و نمایندگان 90 کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری را نشانه عظمت جمهوری اسلامی ایران در دنیا توصیف کرد.

خطیب جمعه شاهین‌شهر با انتقاد از تزویر و زورگویی آمریکا، خاطرنشان کرد:  دولت آمریکا که به خاطر بمباران اتمی شهرهای ژاپن پیش ملت‌های دنیا منفورترین دولت‌هاست، شعار دروغین حمایت از حقوق بشر سر می‌دهد؛ این دولت همچنان با حمایت از تجاوزات مزدوران عربستان سعودی در کشتار مردم مظلوم یمن و بحرین شریک جنایات سعودی‌ها و بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است.

ایشان تصریح کردند: دولت آمریکا صلاحیت دفاع از حقوق بشر را ندارد و نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران که حامی مظلومان را به نقض حقوق بشر متهم کند؛ آمریکا بداند که ایران به تهدیدهای حقوق بشری و تو خالی دولت این کشور توجه نمی‌کند و قدرتمندانه و از موضع عزت، به تقویت بنیه دفاعی و در مسیر ساخت موشک‌ها و ماهواره‌های فضایی ادامه خواهد داد.

حاج آقا ملکیان سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری از رهبران مشروطه را یادآور شد و گفتند: روحانیون همواره در نهضت‌های استقلال خواهانه ملت ایران همچون نهضت ملی شدن نفت، مشروطه و انقلاب اسلامی ایران، در صف اول مبارزه علیه استبداد شاهان بوده‌اند.

یشان همچنین سالگرد درگذشت آیت‌الله حائری یزدی، مؤسس حوزه علمیه قم، که مرکز نشر مفاهیم اهل‌بیت است را گرامی داشتند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، با تشریح گوشه‌ای از سیره زندگی امام رضا، زیارت با تدبر حرم مطهر امام هشتم شیعیان را که ثواب فراوانی دارد به دوست داران اهل‌بیت، توصیه کرد؛ حضور حضرت ثامن‌الحجج در ایران به تقویت شیعه کمک کرد  و عظمت امامت را آشکارتر کرد. 

متن خبر:خبرگزاری فارس