دولتمردان معیشت و اشتغال را در اولویت خود قرار دهند / وضعیت کنونی جامعه اسلامی بسيار حساس است
1396/05/22

ضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: دولتمردان ما معیشت و اشتغال را در اولویت خود قرار دهند بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند تا به یاری خداوند متعال با وحدت و انسجام حول محور رهبری برای اسلام و انقلاب و ایران موفقیت بدست آوریم.

حضرت آیت الله نوری همدانی  امروز در دیدار عده ای از طلاب و فضلای حوزه علمیه وضعیت کنونی جامعه اسلامی را بسيار حساس توصیف کردند و گفتند : دشمن با تمام قوا به میدان آمده است . من بطور مکرر در این مدت این موضوع را تاکید کردم هدف دشمن اسلام است و مخالفت  با ایران برای این است که عنوان جمهوری اسلامی دارد.

معظم له افزودند :  بر همه ما لازم است که بی تفاوتی را کنار بگذاریم و وارد عرصه شویم.  حقیقتاً دستورات اسلام را به معنای واقعی پیاده کنیم .

ايشان ادامه دادند : هنر امام خمينى (ره) این بود که انزوا اختیار نکرد و وارد میدان شد تا دستورات اسلام را به عرصه زندگی مردم بکشاند.  ما باید حقیقت دین را به دنیا معرفی کنیم .

حضرت آيت الله نورى همدانى با بيان اينكه امروز دنیا تشنه اخلاق است گفتند : در جامعه می بينيم  بعضی افراد به راحتی دروغ و تهمت می زنند و  آبروی افراد را می برند .  امروز وظیفه داریم امر به معروف و نهی از منکر را طبق موازین شرعی و قانونی اجرا کنیم .امر به معروف و نهی از منکر در سطح وسیع انجام دهيم .

مرجع عاليقدر خاطرنشان كردند : امروز باید در مقابل منکرات که در دنیا صورت می گيرد،  مثل کشتار مردم یمن و سوریه و افغانستان و ميانمار و غزه و افغانستان و ظلمي که نسبت به مردم مظلوم بحرین و علمای آن انجام میشود حساس باشیم و انزجار خود را نسبت به عاملين این جنایات و اربابانشان که راس همه این خباثت ها آمریکا و صهیونیست است اعلام کنیم.

معظم له گفتند :  امروز دشمن به افرادو نهادهای تاثیرگذار مثل ولايت فقيه، حوزه های علمیه، دانشگاه ها و نیروهای مسلح حمله می كند  و سعی بر تخریب دارد ، اگر اینان اثر نداشتند دشمن کاری نداشت ولی دیدند حوزه های علمیه و علما پیشگام انقلاب بودندو  دانشگاه محل روشنگری بود،  می بينند که ولایت فقیه توانست این کشور را از ذلت در مقابل آنان مصون بدارد ، آنها قدرت سپاه مارا دیدن که با توکل بخدا خواب را از چشم دشمن گرفتند.

ايشان اضافه كردند : آنان دیدند که فرهنگ ايثار و شهادت در این مملکت چه کرد،  چگونه در دوران دفاع مقدس آنان را زمينگير کرد و امروز درسوریه مثل شهید حججی سر می دهد ، اما نمیگذارد حریم اهلبیت علیهم السلام محل جولان آنان شود اینان تربیت یافتگان حوزه و دانشگاه و بسیج و مساجد هستند ، پس مراقب باشیم ارزشهای آسیب نبینند.

حضرت آيت الله نورى همدانى مدظله العالى تصريح كردند :  متاسفانه عده ای در داخل هم یا از جهل یا غفلت یا خدای ناخواسته عمداً همنوا با دشمن شدند و به نوعی به این نهادها حمله می كنند، همه باید مراقب باشیم خوراک برای دشمن درست نشود و عملی انجام ندهيم که مطابق با جایگاه مسئوليت مان نباشد.

این مرجع تقلید با بيان اينكه  این جایگاه ها امانت است و در حفظ آن مسوليت داریم إظهار داشتند: همه در محدوده مسئوليت خودمان وظیفه داریم به مردم خدمت کنیم،  در حفظ نظام تلاش کنیم امروز مسولان و ان شاءالله دولتمردان ما معیشت و اشتغال را در اولویت خود قرار دهند بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند تا به یاری خداوند متعال با وحدت و انسجام حول محور رهبری برای  اسلام و انقلاب و ایران موفقیت بدست آوریم.