مصوبه 3هزارمیلیاردتومانی افزایش بودجه سپاه قدس، پاسخ کوبنده به تهدیدات آمریکاست
1396/05/27

امام جمعه شاهین شهر در خطبه های 27 مرداد 96 بیان داشتند: مصوبه 3هزارمیلیاردتومانی افزایش بودجه سپاه قدس انقلاب اسلامی، پاسخ کوبنده مجلس شورای اسلامی به تهدیدات وتحریم های آمریکاست.

حجت‌الاسلام الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان، ظهر امروز در مصلی این شهر اظهارکرد: مصوبه 3 هزارمیلیارد تومانی افزایش بودجه سپاه قدس انقلاب اسلامی، پاسخ کوبنده مجلس شورای اسلامی به تهدیدات و تحریم‌های آمریکاست.

ایشان افزودند: علاوه بر این، نمایندگان مجلس، به اتفاق آرا، طرح جامع پاسخ به تهدیدات دولت آمریکا را تصویب کردندکه البته این طرح مرحله نخست مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران علیه تهدیدات ظالمانه دولت آقای ترامپ است.

خطیب جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: دشمنان کشورمان به سردمداری آمریکا پس از آنکه نتوانست در جنگ سخت دوران دفاع مقدس ، نظام جمهوری اسلامی را به زانو درآورد، جنگ اقتصادی به راه انداخته و باحربه دروغین نقض حقوق بشر در ایران درصدد تحت فشار قراردادن مسؤولان کشورمان است ؛ دولت آمریکا همچنین از توان دفاعی مجهز به موشک‌های دقیق و نقطه‌زن کشورمان نیز به وحشت افتاده‌اند و به دنبال تضعیف این قدرت بازدارنگی کشورمان هستند.

حاج آقا ملکیان، راه‌اندازی جنگ نرم  از طریق پخش برنامه‌های غیراخلاقی و مخالف باورهای اسلامی و ایرانی از150 ماهواره مخابراتی را شیوه دیگر غرب به سردمداری امریکا به منظور انحراف نسل جوان کشور تحلیل کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: در روزگاری که دشمنان با جدیدت به دنبال انحراف جوانان کشورهستند، جوان نسل چهارمی همچون «شهید محسن حججی» در دفاع از مدافع حریم اهل بیت همچون سرور و سالارشهیدان به شهادت می‌رسد و الگوی جوانان کشور در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.

امام جمعه شاهین شهر با اشاره به فرارسیدن 31مرداد، روز صنعت دفاعی گفت: جمهوری اسلامی ایران به مدد نیروهای مسلح باغیرت خود، آنچنان توان دفاعی و بازدارنگی را افزایش داده که گزینه‌های روی میز غرب را بی‌اثر کرده است ؛ دشمنان میهن اسلامی می‌دانند اگر خطایی کنند و به حمله نظامی فکر کنند، با پاسخ فوری وکوبنده قوای مسلح کشور روبروخواهند شد.

ایشان تصریح کردند: هزینه‌های بخش صنعت دفاعی، نوعی سرمایه گذاری برای کشور است، چون دشمن را از تجاوز دوباره برحذر می‌دارد ؛ اگرکشورمان درسال 59،  توان دفاعی همچون سال 96 را داشت،  دشمنان هرگز به فکر تجاوز نظامی به خاک جمهوری اسلامی ایران نمی‌افتادند.

ایشان با یادآوری کودتای آمریکایی 28مردادسال32 این نکته راخاطرنشان کردند که اگردولت مصدق درآن سال‌ها از مرجعیت شیعه به رهبری آیت‌الله کاشانی فاصله نمی‌گرفت، این کودتای ننگین به پیروزی نمی‌رسید و کشور تا چنددهه ازظلم وچپاول دیکتاتور پهلوی خسارت نمی‌دید.

حاج آقا ملکیان با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: مهریه سبک حضرت زهرا، احترام فراوانش به امام علی، برپایی جشن ساده عروسی این زوج معصوم، رعایت کامل حجاب و عفاف حضرت صدیقه طاهره، برای زوج‌های جوان الگوست ؛ درسال‌های اخیر، مراسم ازدواج برخی از جوانان ایرانی باگناه آلوده می‌شود و اتفاقاتی می‌افتد که خلاف موازین اسلامی است.

ایشان دوری از سیره زندگی اهل بیت همچون سخت‌گیری والدین و جوانان در اجرای ازدواج را یکی از عوامل افزایش آمار طلاق در کشور برشمرد ؛ شاهین‌شهر یکی از شهرهای کشوربا آمار پایین طلاق است ؛ البته همین آمار پایین نیز می‌تواند به حداقل برسد، به شرط آنکه خانواده‌های بیشتری، الگوی زندگی را  سیره زندگی ائمه معصومین قرار دهند.

امام جمعه شاهین‌شهر در خطبه نخست نماز در ادامه معرفی سبک زندگی اسلامی به معرفی گوشه‌هایی از زندگی امام جواد اشاره کرد و گفت: آن حضرت با تقواترین فرد اهل زمان خود بود و کسی در جود و بخشش در مرتبه آن حضرت قرار نداشت ؛ فضائل و مکارم اخلاقی امام جواد به گونه‌ای بود که همگی حتی مخالفان و دشمنان بدان اعتراف کرده و با دیدن آن خصلت‌های برجسته ناخودآگاه مجذوب او می‌شدند و به مدح و ستایش زبان می‌گشودند.