نماز باشکوه عید سعید قربان در شاهین شهر برگزار شد.
1396/06/10

نماز باشکوه عید سعید قربان به امامت امام جمعه شاهین شهر حاج آقا ملکیان در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

نماز عید سعید قربان با حضور شکوهمند و با عظمت مردم ولایتمدار شهرستان شاهین شهر به امامت امام جمعه شاهین شهر حاج آقا ملکیان در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان اظهار کردند: رهنمودهای دوازده‌گانه اخیر مقام معظم رهبری برای دولت دوازدهم راهگشاست.

ایشان افزودند: رهبر معظم انقلاب در دیدار چهارم شهریور به مناسبت هفته دولت، اقتصاد و مسائل معیشتی مردم و تغییر جهت‌گیری‌ها از «اقتصاد رانتی و نفتی» به «اقتصاد مولّد و مردمی» را مهم‌ترین مسائل کشور برشمردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: توصیه‌های دوازده‌گانه معظم له شامل نیت الهی برای خدمت به مردم و حل مشکلات آن‌ها، روحیه جهادی و تلاش مضاعف، همکاری اعضای دولت به‌صورت تیمی، تحمل مخالفان و استقبال از نقدها، ارتباط نزدیک با مردم، پرهیز از اشرافی‌گری، کمک به حرکت‌های خودجوش مردمی، توجه به کارآمدی، انقلابی و جهادی بودن همکاران، پیگیری و نظارت بر زیرمجموعه، داشتن برنامه دقیق و مدون علمی، داشتن روحیه خطرپذیری در تصمیم‌گیری‌ها و تمرکز بر اولویت‌های اصلی،  عوامل موفقیت دولت خواهد بود.

ایشان با تبریک آزادسازی شهر تلعفر عراق و عملیات غروافرین رأس‌الجرود حزب‌الله لبنان در آزاد سازی مناطق اشغالی مرز لبنان و سوریه از دست تروریست‌های تکفیری، گفتند: پیکر مطهر شهید محسن حججی ان‌شاالله با حضور گسترده مردم در تهران و سپس در زادگاهش با حضور انبوه مردم شهیدپرور استان اصفهان تشییع خواهد شد.

خطیب جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند: از شئون اعیاد قربان، فطر و غدیرخم، توجه مؤمنان به خداوند و معنویت و وحدت حول محور الهی است؛ در بین این اعیاد، عیدغدیرخم، روح اعیاد و عیدبزرگ اسلامی است؛ اگر کسی اعتقاد به ولایت نداشته باشد، نماز حج او نیز مورد قبول پروردگار قرار نمی‌گیرد.

ایشان در خطبه نخست عید قربان، در ادامه معرفی سبک زندگی اسلامی، گوشه‌هایی از سیره زندگانی امام هادی(ع) را بیان کردند و گفتند: یکی از یادگارهای امام هادی «زیارت جامعه» است که امام هادی(ع) در این زیارت به توصیف جایگاه امام و در واقع به امام‌شناسی برای تمامی دوست‌داران اهل‌بیت می‌پردازد و آن‌ها را با مقام آن بزرگواران آشنا می‌سازد.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر عنوان کردند: امام جواد(ع) و امام هادی(ع) شبکه ارتباطی و مخفی وکالت را به‌ منظور برقراری ارتباط حساب‌شده با نمایندگان و کارگزاران خود در مناطق مختلف جامعه اسلامی که تحت سلطه حاکمیت عباسیان بودند تأسیس کردند و هدف اصلی این تشکیلات سازمان‌یافته، جمع‌آوری خمس، زکات، نذورات و هدایا از سوی شیعیان و علاقه‌مندان خاندان عصمت و طهارت بود.

 

حاج آقا ملکیان تصریح کرد: از سوی دیگر این شبکه مأموریت داشت تمامی سؤالات و مشکلات فقهی و عقیدتی شیعیان و سایر مسلمانان را جمع‌آوری و پاسخ آن‌ها را از امام هادی(ع) دریافت کند و تحویل آنان دهد.
متن خطبه: خبرگزاری فارس

پیش از این مراسم نیز مراسم معنوی دعای ندبه با نوای گرم حاج مهدی جاموسی برگزار شد
برای مشاهده تصاویر و دانلود صوت این مراسم کلیک کنید