سکوت مجامع بین‌المللی در قبال قتل عام مسلمانان میانمار محکوم است
1396/06/17

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در  خطبه‌های نماز جمعه 17 شهریور 96 اظهار کردند: مجامع بین‌المللی به خصوص سازمان ملل متحد در قبال قتل عام  مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند که این اقدام محکوم است.

ایشان افزودند: سازمان‌های به ظاهر مدافع حقوق بشر، از یک سو در برابر اعدام جانیان به نوامیس مردم در کشورمان هیاهو به راه انداخته و از سوی دیگر در قبال نسل‌کُشی مسلمانان میانمار به دست بودائیان و ارتش میانمار سکوت می‌کنند؛ این در حالی است که حامیان دروغین مدافع حقوق بشر در کشورهای غربی به یکی از مقامات زن این کشور که در برابر قتل عام اقلیت مسلمان کشور خود سکوت کرده جایزه صلح نوبل می‌دهد.

امام جمعه شاهین‌شهر به تحت فشار بودن مسلمانان در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه و فلسطین اشغالی اشاره کردند و گفتند: مجامع بین‌المللی در قبال کشتار ده‌ها هزار نفر از مردم مظلوم یمن به دست مزدوران آل سعود نیز سکوت کرده و از محکومیت این کشور در مجامع بین‌المللی متجاوز خودداری می‌کنند.

حاج آقا ملیکان ادامه دادند: جبهه مقاومت خوشبختانه موفق شده است پس از سال‌ها جان‌فشانی رزمندگان مدافعان حرم و رزمندگان عراقی، لبنانی و سوری، گروهک تروریستی داعش را متحمل شکست‌های سنگینی کند؛ نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه به تازگی گفته است که کار گروهک داعش تا پاییز امسال در سوریه و عراق به پایان می‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان با اشاره به واقعه 17 شهریور یادآور شدند: واقعه دردناک جمعه سیاه در 17 شهریور سال 57 رقم خورد و منجر به شهادت جمع زیادی از هم‌وطنان به دست دژخیمان رژیم پهلوی، هرگز از ذهن تاریخی ملت ایران پاک نخواهدشد؛ ملت ایران هرگز جان‌فشانی‌های بزرگانی همچون مرحوم آیت‌الله طالقانی و شهیدان آیت‌الله مدنی و شیخ محمد خیابانی در راه پیروزی نهضت اسلامی ایران را فراموش نمی‌کند.

ایشان خاطرنشان کردند: از جمله آداب مؤمنان در روز عید غدیر خم خواندن زیارت ائمه معصومین، گشاده‌دستی با خانواده، بستن عقد اخوت مؤمنان با یکدیگر، قرائت دعای ندبه، اطعام دادن به مؤمنان و پوشیدن لباس‌های آراسته است.

امام جمعه شهرستان شاهین‌شهر با اشاره به یکی از روایات معصومین(ع) تصریح کردند: دنبال کردن راه مستقیم که پرودگار متعال به مؤمنان در مسیر رستگاری سفارش کرده است همان راه و منش امام علی(ع) است؛ در حدیثی قدسی خداوند، پرچم هدایت بشر را پس از نبی مکرم اسلام(ص) به دست حضرت امیرالمؤمنین(ع) داده است.

ایشان با اشاره به  به شخصیت بزرگ امام علی(ع) تأکید کردند: امام علی(ع) کسی است که نخستین بار در 10 سالگی به اسلام گروید و تنها کسی است که در حال رکوع در نماز انفاق کرد.

حاج آقا ملکیان ابراز داشتند: واقعه غدیر خم آن‌قدر اهمیت دارد که پروردگار به رسول اکرم(ص) تأکید می‌کند که اگر مأموریت خود در این روز را انجام ندهی، گویی رسالت بعثت خود را به سرانجام نرسانده‌ای؛ عید غدیرخم به واقع، ولایت امام علی(ع)، ولایت ائمه اطهار(ع)، پشتوانه حکومت حضرت صاحب‌الزمان(عج)، روز بیعت با معصومین(ع) و شکوه منزلت شیعیان نزد پروردگار عالم است.

متن خبر: خبرگزاری فارس