علت دشمنی آمریکا مقابله با پیشرفت‌های ایران است
1396/07/28

علت دشمنی آمریکا با ایران، مقابله با پیشرفت‌های کشورمان هم چون پیشرفت‌های دفاعی، فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و خودکفایی در برخی از بخش‌های اقتصادی کشورمان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحیان در خطبه‌های نماز جمعه 28مهرماه 96 شاهین شهر اظهار کردند: علت دشمنی آمریکا با ایران، مقابله با پیشرفت‌های کشورمان هم چون پیشرفت‌های دفاعی، فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و خودکفایی در برخی از بخش‌های اقتصادی کشورمان است.

ایشان افزودند: یکی از دلایل تهدیدهای اخیر ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا آن است که ایران را دوباره به میز مذاکره بکشاند و امتیازهایی به نفع سیاست‌های استعماری خود و به ضرر پیشرفت‌های ملت ایران بگیرد، علت دیگر تضعیف سپاه پاسداران است، چون این نیروی انقلابی، جلوی منافع نامشروع آمریکا، رژیم صهیونیستی و دولت سعودی را در استثمار و غارت منافع کشورهای غرب آسیا گرفته است.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان ادامه دادند: سیاست دولت‌مردان کشور و ملت با بصیرت ایران، مقابله‌ به‌ مثل با سیاست‌های آمریکاست، اگر آمریکا سپاه پاسداران را تحریم می‌کند، دولت و ملت ایران حمایت‌های مضاعف از این ارگان پیشرو در مبارزه با استکبار کنند، دولت و ملت در بخش اقتصادی نیز، الگوی اقتصاد مقاومتی را که رهبر معظم انقلاب بر اجرای آن تأکید دارند، اجرا کنند.

ایشان با بیان اینکه ریشه تمامی ناامنی‌های کشورهای دیگر از جمله کشورهای غرب آسیا دخالت‌های آمریکا و سرسپردگان منطقه‌ای این کشور است، خاطرنشان کرد: اتحاد کم‌نظیری که پس از سخنان سخیف رئیس‌جمهور آمریکا در کشورمان به وجود آمده است را همچنان حفظ و آن را تقویت کنیم، دشمنان کشور همواره از اتحاد ملت ایران و تبعیت تحسین‌برانگیز ملت از فرمایشات مقام معظم رهبری می‌ترسند.

صالحیان تصریح کردندد: ملتی که خود را فرزندان تربیت‌یافته مکتب عاشورا و رمضان می‌داند، پس از استقلال سیاسی به استقلال اقتصادی و فرهنگی هم باید دست یابد تا آمریکا و هم‌پیمانان این کشور از حربه تحریم علیه کشورمان ناامید شوند.

ایشان این توصیه رهبر معظم انقلاب که «علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور است» را به دولت‌مردان متذکر شد و ادامه داد:  ایشان در دیدار اخیر با نخبگان جوان کشور توصیه کردند که «حرکت علمى نباید دچار وقفه بشود؛ چون هر وقفه‌اى با عقب‌گرد همراه است، ما در یک مسابقه‌ جهانى هستیم، عقب‌ماندگى‌هاى زیادى هم داریم؛ بله، الآن سرعت پیشرفت ما خوب است امّا عقب‌ماندگى این‌قدر زیاد است که این سرعت پیشرفت هنوز اِفاقه نکرده است».

امام جمعه موقت شاهین‌شهر آثار شرکت در عزاداری‌ها و روضه‌های حضرت امام حسین(ع) را تحکیم اخوت بین مسلمانان، تربیت فکر انقلابی، پویایی اقتصاد حسینی و تربیت حلقه‌های صالحین برشمرد.

ایشان گفتند: پیرو مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) در ردیف صالحین پروردگار قرار می‌گیرند، همان کسانی که به دیگران کمک می‌کنند و به یاری مظلومان می‌شتابند.

حاج آقا صالحیان ابراز داشتند: نذورات مردم به‌گونه‌ای باید هدایت شود که به دست محرومان و فقرای کشور برسد، به‌گونه‌ای نذورات نقدی و غیرنقدی باید توزیع شود که در جامعه اسلامی فقیری پیدا نشود، همچنین بخشی از نذورات عزاداری امام حسین(ع) به دست مسلمانان مستضعف روهینگیایی و یمنی که تحت ظلم بودائیان و رژیم آل سعود هستند، برسد.

ایشان در پایان بیان کردند: شاگرد مکتب امام حسین(ع) با آمریکا از سر دوستی در‌نمی‌آید و زیر بیرق پرچم صهیونیسم بین‌الملل قرار نمی‌گیرد، شاگردان مکتب حسین( ع) امثال شهید حججی‌ها هستند که از جان خود برای سربلندی مکتب عاشورا  می‌گذرند.
خبرگزاری فارس