جریان‌های سیاسی با هم مشاجره بیهوده نکنند / قرار گرفتن 2 میلیون نفر از مردم یمن در معرض قحطی
1396/09/10

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: جریان‌های سیاسی داخلی حول محور ولایت‌فقیه، وحدت خود را حفظ کرده و برای به دست آوردن منافع زودگذر با هم مشاجره بیهوده نکنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان  در خطبه‌های نماز جمعه 10 آذر ماه 96 شاهین‌شهر اظهار کردند: جریان‌های سیاسی داخلی، حول محور ولایت‌فقیه، وحدت خود را حفظ کرده و برای به دست آوردن منافع زودگذر با هم مشاجره بیهوده نکنند.

ایشان بابیان اینکه وحدت از ضروریات جهان اسلام است، افزودند: حفظ وحدت در داخل کشور عامل پیروزی در برابر دشمنان اسلام است و کشورهای دیگر با الگوبرداری از نظام جمهوری اسلامی، چگونگی مقابله با توطئه‌های جبهه استکبار در برابر اتحاد کشورهای اسلامی را به کار می‌گیرند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر حکومت آل سعود را عامل برهم زننده اتحاد بین جهان اسلام معرفی و تصریح کردند: این در حالی است که عربستان دست در دست رژیم اشغال گر قدس داده و علیه مردم مظلوم فلسطین توطئه‌افکنی می‌کند، این رژیم همچنین در کشورهای لبنان، سوریه و یمن در حال توطئه‌افکنی و جنگ‌افروزی علیه دولت‌ و مردم این کشورهاست.

حاج آقا ملکیان با یادآوری این نکته که آمریکا در پشت توطئه‌آفرینی آل سعود در بین کشورهای اسلامی می‌خواهد خود را پنهان کند، خاطرنشان کرد: ملت‌های اسلامی و بسیاری از دولت‌های غرب آسیا می‌دانند که آل سعود با چراغ سبز آمریکا در حال کشتار روزانه مردم مظلوم یمن است و به همین خاطر در این کشور 20 میلیون نفر از خانه‌ها و شهرهای خود آواره شده‌ و علاوه بر اینکه هر 20 دقیقه یک کودک در این کشور بر اثر گرسنگی و نبود بهداشت کشته می‌شود، 2 میلیون نفر هم در معرض قحطی قرار دارند.

ایشان ادامه دادند: پرونده جنایات حکومت آل سعود پر است از خیانت‌هایی که در حق دولت و ملت مقاوم سوریه کرده و این رژیم با حمایت مالی و تسلیحاتی خود از فتنه تکفیری تروریستی داعش، یکی از عوامل کشته شدن 600 هزار سوری و آوارگی 6 میلیون نفر از مردم این کشور بوده است.

خطیب جمعه شاهین‌شهر هفته وحدت را یکی از زمینه‌های وحدت‌آفرین بین مذاهب اسلامی علیه توطئه دشمنان اسلام راستین بیان کرد، دریکی از ایان قران کریم آمده است مسلمانان باهم نزاع نکنند که باعث ضعیف شدن آنان در برابر کفار می‌شود.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با یادآوری اینکه 13 آذر سالگرد تصویب قانون اساسی است، گفتند: قانون اساسی میثاق ملی است که همه قوانین کشور طبق قانون اساسی نوشته و تصویب می‌شود.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با تبریک سالروز ولادت امام جعفر صادق (ع)، امام ششم شیعیان را هم چون دریای بزرگی توصیف کردند که توانست در دریای علم 4 هزار شاگرد تربیت کرد و 300 هزار روایت از نبی مکرم اسلام (ص) و امامان معصوم (ع)  روایت کند.

ایشان از عوامل موفقیت نبی مکرم اسلام (ص) را استقامت بی‌نظیر حضرت خاتم‌النبیین، جاذبه‌های قرآن برای مؤمنان، حمایت‌های اصحاب پیامبر اکرم (ص) و اخلاق کریمه ایشان برشمردند.

ایشان اظهار داشتند: پیامبر گرامی اسلام، امت جاهلی را هدایت کرد که به فرزند‌کشی، بی‌عفتی امتیازات طبقاتی، بت‌پرستی و لجاجت خود در دوران جاهلیت عرب افتخار می‌کرد.

خطیب جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند: خداوند متعال به مؤمنان وعده داده است که آنان را بر زمین حاکم خواهد کرد و این وعده الهی با ظهور منجی عالم بشریت (عج) تحقق خواهد یافت/خبرگزاری فارس