نتیجه بررسی لایحه بودجه جدید بیرون آمدن کشور از رکود باشد
1396/09/24

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: امیدواریم نتیجه بررسی بودجه 97 در مجلس شورای اسلامی، بیرون آمدن کشور از رکود اقتصادی و بیکاری باشد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 24 آذر 96  شاهین شهر اظهار کردند: امیدواریم نتیجه بررسی بودجه 97 در مجلس شورای اسلامی، بیرون آمدن کشور از رکود اقتصادی و بیکاری باشد.

ایشان افزودند: مطمئن هستیم که نمایندگان مجلس به‌شتاب گرفتن رشد اقتصادی  و کاهش رشد بیکاری در کشور توجه ویژه‌ای دارند و تمام تلاش خود را برای اصلاح و تصویب بودجه سال آینده کشور خواهند گرفت.

امام‌جمعه شاهین‌شهر در ادامه به آثار تصمیم احمقانه رئیس‌جمهوری آمریکا در انتقال سفارت‌خانه این کشور به قدس شریف اشاره و خاطرنشان کردند: این تصمیم دونالد ترامپ موجب شد که مردم فلسطین  باهم متحد شوند و انتفاضه دیگری را در سرزمین‌های اشغالی شروع کنند، علاوه بر این موضوع اشغال فلسطین بار دیگر در صدر موضوعات جهان اسلام قرار گرفت.

حاج آقا ملکیان ادامه دادند: تصمیم نابخردانه رئیس‌جمهور آمریکا، جهان اسلام را حول محور فلسطین و قدس شریف متحد و در ذهن ملل اسلامی یک‌بار دیگر این موضوع را برجسته کرد که ارتباط داشتن سران برخی از دولت‌های اسلامی با رژیم کودک کش صهیونیستی خیانت به جهان اسلام محسوب می‌شود.

ایشان اظهار داشتند: این اقدام دونالد ترامپ، آمریکا را در بین کشورهای دنیا و سیاست‌مداران منزوی کرد و فقط نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم نژادپرست صهیونیستی از این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا حمایت کرد.

خطیب جمعه شاهین‌شهر، با تسلیت سالگرد شهادت شهید دکتر مفتح و تبریک روز وحدت حوزه و دانشگاه به همین مناسبت به دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه بیان کردند: با شهادت این عالم روحانی و اعلام این روز، فاصله دانشجویان و روحانیون نسبت به یکدیگر کمتر و شتاب علمی در هردو مرکز مهم علمی کشور بیشتر شده است.

ایشان اضافه کردند: همچنین دو قشر روحانی و دانشجو پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر به هم دیگر اعتماد کردند، استادان هر دو حوزه به تدریس در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها تشویق شدند و مطالعه کتاب‌های دانشگاهیان و حوزویان در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه هم بیشتر شد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند: ملت ایران برای این‌که نظام جمهوری اسلام پابرجا بماند، شهدای بسیاری ازجمله 17هزار شهید ترور را تقدیم کرده است.

ایشان در خطبه نخست به آثار زیان‌بار دروغ با استناد به آیات قران کریم و احادیث نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه اطهار علیهم‌السلام اشاره کردند و بیان داشتند: در اسلام هیچ بدی، بدتر از دروغ گفتن نیست، چون دروغ به خیانت منتهی می‌شود و در مسیر ایمان قرار ندارد.

خطیب جمعه شاهین‌شهر گفتند: بزرگان دین 40 عمل رذیله را برای فرد دروغ‌گو برشمرده‌اند و افزوده‌اند که سرانجام دروغ‌گویی، نفاق و جای گاه ابدی دروغ‌گو، در قعر جهنم خواهد بود.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به احادیثی از امامان سجاد، محمدباقر و جعفر صادق علیهم‌السلام  اشاره کردند که مؤمنان با پنج دسته از مردم نباید دوستی کنند، این افراد، دروغ‌گویان، فاسقان، نادانان و کسانی که به اهل خانه و خانواده خود قطع ارتباط کرده‌اند هستند/خبرگزاری فارس