دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم به نظام اسلامی هستند/ انقلابی بودن و انقلابی ماندن، از درس‌های مهم حماسه نهم دی
1396/10/09

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان خطبه‌های نماز جمعه 8 دی 96 شاهین‌شهر اظهار کردند: انقلابی بودن و انقلابی ماندن، بصیرت لازم را داشتن و شناخت توطئه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی، از درس‌های مهم حماسه نهم دی ملت ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان خطبه‌های نماز جمعه 8 دی 96 شاهین‌شهر اظهار کردند: انقلابی بودن و انقلابی ماندن، بصیرت لازم را داشتن و شناخت توطئه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی، از درس‌های مهم حماسه نهم دی ملت ایران است.

ایشان افزودند: دشمنان نظام به سردمداری آمریکا پس از ناکامی در فتنه 88، به دنبال نارضایتی عمومی در کشور از طریق تحریم‌های اقتصادی است، در مقابله با تحریم‌های اقتصادی آمریکا عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری از جمله فرمان مهم ایشان در مورد اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولیدات داخلی و استفاده نکردن از کالای خارجی که مشابه آن‌ها در داخل تولید می‌شود، راه گشا خواهد بود.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر بی‌حرمتی به مقام شامخ امام حسین(ع) در عاشورای سال 88، پاره کردن عکس حضرت امام خمینی(ره) و خسارت به مکان‌های عمومی را از رفتارهای زشت فتنه‌گران در این سال برشمردند و خاطرنشان کردند: دشمنان نظام به دنبال ناامید و بدبین کردن مردم به‌ نظام اسلامی و مسؤولان کشور هستند، عده‌ای از خواص نباید همان نقشه‌هایی را که دشمن می‌خواهد با سیاه نمایی و نادیده گرفتن پیشرفت‌های کشور و بزرگ‌نمایی مشکلات داخلی در پیش بگیرند.

ایشان با تأکید بر نقد منصفانه عملکرد دولت‌مردان به‌ جای تخریب آنان در کشور ابراز داشتند: کسانی که صاحب مسؤولیت و قدرت در کشور بوده‌اند باید پاسخگوی رفتار خود باشند، نباید انصاف را در گفتار و رفتار خود از دست بدهند و نقش مدعی و اپوزیسیون را در کشور ایفا کنند.

حاج آقا ملکیان ادامه دادند: مکتب مترقی اسلام، رهبری مدبرانه و همراهی مردم متدین و با بصیرت سه عامل موفقیت انقلاب اسلامی ایران بوده است که تداوم این موفقیت‌ها به ایثارگری‌های مردم در صحنه‌ها و حوادث سخت کشور و تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی بستگی دارد.

ایشان از بی‌تفاوتی مجامع بین‌المللی در قبال کشتار مردم مظلوم یمن انتقاد کردند و گفتند: دولت متجاوز آل سعود با حمایت گسترده آمریکا آن‌چنان فاجعه‌ای در این کشور قحطی‌زده یمن به وجود آورده است که یک‌میلیون یمنی به بیمار وبا مبتلا شده‌اند، 7 میلیون نفر هم سوءتغذیه دارند و 80 درصد مردم یمن هم آب آشامیدنی سالم ندارند.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر از افول قدرت آمریکا در دنیا سخن گفتند که آثار این افول در اعتراض و محکومیت جهانی به‌ ویژه در شورای امنیت و مجمع سازمان ملل متحد به تصمیم اخیر ترامپ رئیس‌جمهور این کشور در انتقال سفارت‌خانه آمریکا به قدس شریف مشهود است، مردم بیشتر کشورهای دنیا به‌ استثنای دو کشور حاشیه خلیج‌فارس علیه تصمیم آمریکا تظاهرات کردند.

ایشان شروع انتفاضه جدید ملت فلسطین تا محو کامل رژیم اشغال‌گر قدس را نتیجه تصمیم اخیر دونالد ترامپ بیان کردند و ادامه دادند: این تصمیم آمریکا منجر به آن شد که محمود عباس رئیس دولت خودگردان فلسطین و مسؤولان حماس در اظهارات مشابه اعلام کنند که آمریکا صلاحیت نظارت مذاکرات به اصطلاح صلح بین فلسطینی‌ها و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را ندارد.

حاج آقا ملکیان به سالگرد پیام تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف رهبر شوروی سابق اشاره کردند و ابراز داشتند: گورباچف سال‌ها بعد از این پیام تاریخی اعتراف کرد که اگر آن موقع به نصیحت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که در دام غرب نباید بیافتیم عمل می‌کردیم غرب نمی‌توانست شوروی را پاره‌پاره و خسارت‌های اقتصادی به شوروی وارد کند.

ایشان همچنین سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) را تسلیت گفتند و درباره این شخصیت عالم و فرزانه افزودند: سه امام معصوم علیهم‌السلام زیارت قبر مطهر آن حضرت را سفارش کرده‌اند، امام صادق(ع) پیش‌تر ولادت حضرت معصومه را به شیعیان بشارت داده بود.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر به روایت‌هایی از حضرت فاطمه معصومه(س) درباره واقعه غدیر خم، رستگاری شیعیان علی(ع) و اجر کسانی که ولایت حضرت امیرالمؤمنین(ع) فوت کنند اشاره کردند/خبرگزاری فارس