دشمنان، تلاش کردند در اغتشاشات اخیر به اماکن مذهبی و مدارس علوم دینی خسارت بزنند
1396/10/22

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان، 22دی ماه 96 در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کردند: دشمنان نظام جمهوری اسلامی، چون از جایگاه مستحکم و عمیق ولایت‌فقیه  و روحانیون در بین ملت باخبربودند، تلاش کردند در اغتشاشات اخیر به اماکن مذهبی و مدارس علوم دینی مردم خسارت بزنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان، 22دی ماه 96 در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کردند: دشمنان نظام جمهوری اسلامی، چون از جایگاه مستحکم و عمیق ولایت‌فقیه  و روحانیون در بین ملت باخبربودند، تلاش کردند در اغتشاشات اخیر به اماکن مذهبی و مدارس علوم دینی مردم خسارت بزنند.
 
ایشان افزودند: دشمنان نظام با هجمه‌های رسانه‌ای که دارند دنبال تخریب جایگاه رفیع روحانیت، شورای نگهبان، سپاه پاسداران و بسیج در بدنه ملت هستند، در اغتشاشات اخیر ازجمله در شاهین‌شهر شاهد خسارت‌هایی به مصلا نماز جمعه، حوزه علمیه، دفتر امام جمعه و موسسه  خیریه جواد الائمه (ع)متعلق به دفتر امام‌جمعه بودیم.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند :منافقین که از پیاده‌های نظام سلطه در دشمنی با نظام اسلامی ایران هستند، در دهه 60 جمعی  از ائمه جمعه  کشور را به شهادت رساندند و در دهه 90 و به‌خصوص در حوادث اخیر این خط تخریبی را در خسارت زدن به ساختمان‌های فرهنگی و مذهبی مردم ادامه دادند.

حاج آقا ملکیان علت این کینه و دشمنی با روحانیت را شکست‌های پی‌درپی آن‌ها از ولایت‌فقیه برشمردند و اظهار داشتند: رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های مجازی پیرو آن‌ها با پخش فیلمی دستکاری‌شده از جلسات مجلس خبرگان خط ضربه زدن به جایگاه ولایت‌فقیه و رهبری مقام معظم رهبری را دنبال کردند، درحالی‌که پس از رأی آری مردم به اصلاح قانون اساسی، خبرگان ملت با آرای بالا و قطعی خود رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را تأیید کردند.

ایشان با اشاره به اینکه مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم را باید از اغتشاشات اخیر تفکیک کردند، گفتند: گروه خرابکاری و حامیان آمریکایی، صهیونیستی، سعودی، انگلیسی و منافقین از مدت‌ها پیش طراحی ناآرامی را در کشور برنامه‌ریزی کرده بودند و به دنبال موج‌سواری بر مطالبات برحق مردم در زمینهٔ اشتغال و دریافت طلبشان از مؤسسات مالی غیرقانونی بودند، مردم با بصیرت هم وقتی به نیات منافقان، فریب‌خوردگان و عناصرنوذی دشمنان نظام پی بردند به‌ سرعت صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

خطیب جمعه شاهین‌شهر شکست‌های نظام سلطه را در عراق و سوریه، نابودی داعش در بعد نظامی، توطئه ناآرام‌سازی لبنان، شکست در جنگ یمن و فتنه استقلال‌خواهی کردستان عراق را علل هجمه‌های و توطئه‌های اخیر علیه ملت مقاوم و هوشیار ایران ارزیابی کردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر تحریم اقتصادی آمریکا را از سر استیصال و ادامه پروژه نارضایتی سازی در بین ملت ایران تحلیل کرد که این توطئه‌ها به انسجام ملت ایران و منفور شدن بیشتر دولت‌مردان آمریکایی منجر شده است.

حاج آقا ملکیان تصریح کردند: ملتی که صدها هزار شهید جانباز و اسیر برای پیروزی و تداوم نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است در دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی خود از هیچ جان‌فشانی دریغ نخواهد کرد.

ایشان به نیازهای فرهنگی زلزله‌زدگان استان کرمانشاه اشاره کردند که مردم شهرستان‌های زلزله‌زده این استان به کمک‌های مردمی و خیران به‌منظور نوسازی و بهسازی مساجد آسیب‌دیده پس از زلزله ویرانگر امسال نیاز دارند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر یاد شهدای جنبش فدائیان اسلام در دوران خفقان دوره پهلوی را گرامی داشتند و بیان داشتند: شهید نواب صفوی یکی از پایه‌گذاران پیروزی انقلاب اسلامی بود که نتیجه قیام این شهید والامقام ویارانش سال‌ها بعد در سال 57 به ثمر نشست.

ایشان در خطبه اول نماز جمعه بیان کردند که صدق و راستی همواره موجب آرامش و صمیمیت در جامعه می‌شود، نبی مکرم اسلام(ص) می‌فرماید نجات انسان درراست گویی است و امام علی(ع) نیز اعتماد، بزرگی و محبت مردم را نتیجه راست‌گویی افراد درست‌کار بیان کرد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: در مقابل راست‌گویی دروغ‌گویی است که به ریخته شدن خون انسانی بی‌گناه و آبروی انسانی ممکن است منجر شود،  در قران و روایات معصومیم(ع) 40 رذیله برای شخص دروغ‌گو بیان‌شده است/خبرگزاری فارس