آمریکا در اجرای توطئه منزوی کردن ایران شکست‌ خورده است
1396/10/29

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: دولت فعلی آمریکا همچون دولت‌های قبلی این کشور در اجرای توطئه منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران، همواره شکست‌ خورده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 29 دی ماه 96 شاهین‌شهر، اظهار کردند: دولت فعلی آمریکا همچون دولت‌های قبلی این کشور در اجرای توطئه منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران، همواره شکست‌ خورده است.

ایشان افزودند: دولت ترامپ تلاش می‌کند با وضع تحریم‌های اقتصادی، بازرگانی و شخصیت‌های کشور، کشورهای دیگر را از مراودات اقتصادی با کشورمان بترساند اما این‌گونه تحریم‌ها به عزت‌مندی جمهوری اسلامی ایران در نظام بین‌المللی منجر شده است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: روزی آن‌ها تصمیم می‌گیرند که موضوع اغتشاشات محدود در کشور را به شورای امنیت بکشانند اما نتیجه این تصمیم دولت آمریکا منزوی شدن دولت‌مردان این کشور در بین اعضای شورای امنیت می‌شود، در سوی دیگر نمایندگان 44 کشور اسلامی به کشورمان می‌آیند و در اجلاس بین‌المجالس اسلامی شرکت می‌کنند.

ایشان به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان این اجلاس اشاره کردند و اظهار داشتند: دنیای اسلام به‌ صراحت مواضع خود را در قبال آزادی فلسطین اشغالی از چنگ اشغال‌گران صهیونیست اعلام کند و نگذارد دستگاه تبلیغاتی نظام سلطه که به دست صهیونیست‌ها اداره می‌شود، موفق شوند و مسأله اشغال فلسطین و قدس شریف به فراموشی سپرده شود.

حاج آقا ملکیان تصریح کرد: دفاع از ملت مظلوم فلسطین وظیفه همه ملت‌ها و دولت‌های اسلامی و آزاده دنیاست و به‌ یقین با پایداری و مبارزات ملت فلسطین روزی این کشور به دامان جهان اسلام باز خواهد گشت.

ایشان با یادآوری شکست طرح انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، ادامه دادند: رژیم کودک‌کش صهیونیستی که روزی شعار کشور صهیونیستی نیل تا فرات سر می‌داد، اکنون به مرحله‌ای از خواری و شکست رسیده است که مجبور شده دورتادور خود دیوار کشیده بکشد.

امام جمعه شاهین‌شهر خوی نژادپرستی، دروغ‌گویی و فریب‌کاری ترامپ رئیس‌جمهور نامتعادل آمریکا را بیان کردند که بیش از گذشته به رسوایی دولت‌مردان این کشور در بین کشورها و ملل دیگر دنیا کمک کرده است و ادامه دادند: رئیس‌جمهور این کشور به‌تازگی با بی‌شرمی، مردم آفریقا و کشورهای آمریکای لاتین را چاه مستراح نامیده است.

ایشان ناتوانی دولت آمریکا در لغو کردن پیمان بین‌المللی برجام را نمونه دیگری از شکست‌های سیاسی این کشور از نظام جمهوری اسلامی ایران برشمردند و ادامه دادند: هر 3 ماه یک‌بار وعده می‌دهد که معاهده برجام را پاره می‌کند اما هر بار این پیمان‌نامه را تأیید می‌کند.

حاج آقا ملکیان در بخش دیگر سخنان خود با تسلیت حادثه غم‌بار غرق شدن کشتی سانچی و درگذشت 32 نفر از شهدای خدمت این کشتی، گفتند: خانواده میلاد آروی یکی از سرنشینان این کشتی در شاهین‌شهر زندگی می‌کند و امیدواریم با بزرگشت پیکرش، مردم مراسم وداع باشکوهی بگیرند.

ایشان در خصوص سالگرد پیروزی مردم غزه در جنگ 22 روزه با رژیم جعلی صهیونیستی و نام‌گذاری این روزبه نام غزه، خاطرنشان کردند: رژیم غاصب اسرائیل در این تجاوز نظامی آن‌چنان شکستی از رزمندگان فلسطینی خورد که ابهت شکست‌ناپذیری‌اش در بین کشورهای اسلامی فروریخت.

امام جمعه شاهین‌شهر با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و نام‌گذاری این روزبه نام روز پرستار، عنوان کردند: این روز فرصتی برای قدردانی از ایثارگری‌های و تلاش‌های مخلصانه جامعه پرستاری و مادران و همسران جانبازان کشور است و در روایت مشهوری آمده است که هر کس یک شبانه‌روز از بیماری پرستاری کند در آخرت عاقبت به خیر خواهد شد.

ایشان حضرت زینب(س) را الگوی صبر، عفاف، بردباری و بصیرت برای مسلمانان و به‌ویژه بانوان نام بردند و گفتند: این بانوی مکرمه در زمان حیات پر از مصیبت خود شهادت 11 تن از اعضای خانواده مطهرش را دید و در انتقال پیام قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و نگهداری از جان مبارک حضرت سجاد(ع) نقش به سزایی ایفا کرد.

حاج آقا ملکیان در پایان خاطر نشان کردند: رسول اکرم(ص) همواره مسلمانان را به ادای نماز، راست‌گویی و صداقت داشتن با یکدیگر، دستگیری از ضعیفان و یتیمان و رعایت تقوای الهی سفارش می‌کردند و همه انسان‌ها را از دروغ‌گویی که منشاء بدبختی‌های بشر و سرانجام آن عذاب الهی است هشدار می‌دادند.