تصمیم‌گیری شاه پهلوی با هماهنگی آمریکا و انگلیس بود
1396/11/14

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان  در خطبه‌های نماز جمعه 13 بهمن ماه 96  شاهین شهر اظهار کردند: ناآرامی‌ها در افغانستان که پس از حضور گروهک تروریستی و شکست‌خورده داعش شدت یافته است، باهدف ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است.

ایشان افزودند: حملات تروریستی در هفته گذشته که با کشته و زخمی شدن صدها نفر از مردم بی‌گناه این کشور ادامه یافته است، از یک‌سو به‌منظور توجیه شرارت‌ها و جنایت‌های داعش و حضور نامشروع آمریکا در افغانستان بوده و از سوی دیگر باهدف ایجاد چتر امنیتی برای رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: آمریکا هر بار که احساس می‌کند احساسات ضدآمریکایی در این کشور شدت یافته، گروه‌های تروریستی را به کشتار ملت مظلوم افغانستان و حمله به مراکز دولتی و امنیتی این کشور تحریک می‌کند تا حضور نظامیان خود را توجیه کند.

حاج آقا ملکیان ژست دروغین حمایت آمریکا از حقوق بشر را این‌گونه افشا کردند که گروهی از کشورها با صحنه‌گردانی آمریکا برای مردم سوریه در حال نوشتن قانون اساسی هستند، این توطئه زنگ خطری برای کشور سوریه و سایر کشورهای منطقه است که با دخالت‌های آشکار جبهه استکبار شکل‌گرفته است.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار داشتند: آمریکا به‌عنوان کشوری که داعیه حمایت از حقوق بشر سر می‌دهد، در حال کشتار هزاران نفر از مردم یمن و تخریب زیرساخت‌های این کشور فقیر عربی با مشارکت آل سعود و امارات است، درگیری‌ها در شهر عدن در یمن نیز که با هدایت آمریکا و انگلیس روی‌داده است، توطئه دیگری به‌منظور تجزیه این کشور بوده است.

ایشان به رفتارهای نابخردانه ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در توهین به ملت‌های آفریقایی، محروم کردن ورود برخی از مردم کشورهای اسلامی به آمریکا، انتقال سفارت خود به قدس شریف و تهدید به پاره کردن برجام اشاره کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفتند: معاهده برجام معاهده‌ای بین‌المللی است که اگر آمریکا از این معاهده خارج شود جمهوری اسلامی ایران حق مسلم خود می‌داند که از آن خارج شود و فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای خود را با سرعت بیشتر ادامه دهد.

ایشان اظهار داشتند: نمایش قطعه‌ای موشک که در کاخ سفید برای نمایندگان اعضای شورای امنیت برگزار شد نیز یکی دیگر از اقدامات سفیحانه آمریکا علیه ملت ایران است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر عبرت‌های فتنه 88 را یادآوری کردند که هدف دشمنان از این فتنه‌های ناامن سازی کشور و ضربه به ولایت‌فقیه به‌عنوان ستون استوار نظام جمهوری اسلامی است.

ایشان مردم را به‌مرور تاریخ انقلاب در دوران پهلوی توصیه و بیان کردند: شاه پهلوی فردی بود که پیش از اتخاذ هر تصمیمی از قبل با سفارت‌خانه‌های آمریکا و انگلیس هماهنگی می‌کرد، اما امروز یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی که با حضور مردم و تبعیت از ولایت‌فقیه به پیروزی رسیده این است که مستقل‌ترین حکومت  دنیا مبتنی بر نظام مردم‌سالاری دینی است.

حاج آقا ملکیان با اشاره به بارش‌ رحمت الهی و شادی و شکرگزاری ملت ایران بیان کرد: در این شرایط مردم قدر نعمت آب را بیش‌ازپیش بدانند و از اسراف آن در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خانگی خودداری کنند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر کلام گهربار نبی مکرم اسلام (ص) را خاطرنشان کرد که کسی که دروغ گفته باشد باید توبه کند تا گناهش پاک شود، مؤمن باید همواره نماز بخواند تا از ارتکاب به منکرات پیشگیری کند چون نماز همچون نهر آبی است که مؤمنان 5 بار در روز خود را با این نهر پاک می‌سازند.