لزوم برخورد قاطعانه با عاملان ناآرامی‌های خیابان پاسداران تهران
1396/12/06

امام‌ جمعه شاهین‌شهر در خطبه های نماز جمعه نماز جمعه 6 اسفند ماه 96 اظهار داشتند: دستگاه قضایی در راستایی گسترش عدالت و اعمال دقیق قانون، با عاملان ناآرامی‌های خیابان پاسداران تهران برخورد قاطعانه کند

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهر در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کردند: دستگاه قضایی در راستایی تحقق عدالت و اعمال دقیق قانون، با عاملان ناآرامی‌های خیابان پاسداران تهران برخورد قاطعانه کند.

ایشان افزودند: ضمن آن‌که از صبوری همراه با تدبیر و صلابت نیروی انتظامی در برخورد با عاملان مخل امنیت حوادث اخیر تهران قدردانی می‌کنیم، از دستگاه قضایی نیز می‌خواهیم با کسانی که با رفتار داعش‌گونه خود سه نفر از سربازان حفظ امنیت کشور و دو نفر از نیروهای بسیجی را در این حوادث ناگوار به شهادت رساندند به‌ سرعت و با قدرت برخورد قانونی کنند.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر به برخی از حوادث ماه‌های اخیر در برخی از شهرهای کشور اشاره و خاطرنشان کردند: هر بار که برخی از مردم مطالبات بر حق خود را مطرح کردند، عده‌ای سوءاستفاده کرده و به اموال عمومی آسیب زدند، مردم کشور که بر سر آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند، هوشیار و با بصیرت هستند و به‌ خوبی آشوبگر را از کسانی که مطالبات قانونی دارند تشخیص می‌دهند.

ایشان سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار مردم تبریز این‌گونه تحلیل کرد که در سخنان رهبر معظم انقلاب کلیدواژه‌های اهمیت تداوم انقلاب اسلامی، پیشرفت کشور به‌ واسطه  ظهور انقلاب اسلامی، خطر وابستگی کشور به بیگانگان و ایستادگی آحاد کشور در حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد.

حاج آقا ملکیان ابراز داشت: حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج قلوب ملت ایران را به درد آورد، پروردگار متعال فرموده است که ما صابران را با بلاها آزمایش می‌کنیم، برای بازماندگان این حادثه طلب صبر از خداوند منان داریم.

ایشان همچنین با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری از وحدت رویه و تلاش مضاعف گروه‌های امدادی از ارتش، سپاه پاسداران، هلال‌احمر، کوهنوردان، مردم محلی و ستاد مدیریت بحران وزارت کشور در حادثه اخیر سقوط هواپیمای مسافربری قدردانی و اظهار امیداوری کردند که با مساعد شدن شرایط جوی، پیکرهای مسافران این سانحه به‌ سرعت به خانواده‌های آنان بازگردد و علت سقوط هواپیما مشخص شود.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر خانواده‌ها را به مراقبت بیشتر از فرزندان خود و تربیت آنان بر اساس دستورات دینی توصیه کردند و بیان داشتند: والدین فرزندان خود را همواره به مساجد بیاورند و بیشتر آنان را با مسائل دینی و زندگی ائمه معصومین(ع) آشنا کنند، در حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) نقل‌ شده است که آن حضرت پدران و مادرانی را که به تربیت اسلامی فرزندان خود بی‌توجه هستند نکوهش کرده است.

ایشان به فرارسیدن روز تربیت اسلامی در هشتم اسفند اشاره کردند و ابراز داشتند: پروردگار متعال مؤمنان به آموزش علم همراه با تهذیب نفس سفارش کرده است، عالمانی که این مسیر را به‌ درستی طی می‌کنند به مقام خلیفةالهی می‌رسند.   

حاج آقا ملکیان عوامل نجات انسان را بر اساس روایتی از امام سجاد(ع)، پرهیز از بدگویی دیگران، انجام ندادن اعمال بی‌فایده در دنیا و گریه کردن مؤمن بر گناهان خود بیان کردند.

ایشان غیبت را از دام‌های شیطان دانست که حضرت امیرالمؤمنین(ع) سه آثار آن را مبغوض شدن نزد خداوند متعال، منفور شدن بین مردم و از بین رفتن اعمال انسان برشمردند و اضافه کردند: در این‌باره روایتی از یکی از علمای معاصر کشور نقل‌ شده است که کسی که مطلبی علیه کسی بگوید که اکراه داشته باشد، یا مرتکب تهمت و یا مرتکب غیبت شده است.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر با توصیه مؤمنان به خواندن نماز مستحبی جعفر طیار در روزهای جمعه، تصریح کردند: غیبت کردن حق‌الناس است و غیبت‌کننده باید رضایت و بخشش غیبت شونده را کسب کند تا نزد حضرت حق بخشیده شود/خبرگزاری فارس