زیبایی زن باید محدود به خانواده باشد
1396/12/19

حضرت آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه 18 اسفند 96 شاهین‌شهر اظهار کردند: زیبایی زن باید محدود به خانواده باشد اگر زنان زیبایی خود را در جامعه به نمایش بگذارند بی‌بندوباری در جامعه افزایش می‌یابد.

حضرت آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی با تأکید بر این‌که در پشت جنجال‌های دشمنان خارجی و برخی فریب‌خوردگان داخلی درباره حجاب اجباری، گسترش بی‌بندوباری در جامعه پنهان‌شده است، افزودند: حجاب از دیرباز در جامعه ایرانی مورد توجه ایرانیان باستان بوده است، در هیچ‌یک از سنگ‌نگاری‌های بجای مانده در تخت جمشید چهره‌ای از زنان ایرانی مشاهده نمی‌شود چون مردان ایرانی برای این‌که زنان ایران مورد نگاه آلوده دیگران و دشمنان این سرزمین قرار نگیرند از حجاری زنان خودداری می‌کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بابیان این‌که ارزش‌آفرینی از برکات رعایت پوشش اسلامی است خاطرنشان کردند: وقتی بانوان پوشش خود را حفظ می‌کنند در واقع همسران خود را از گناه نگاه به نامحرمان حفظ کرده‌اند، حجاب عامل حفظ حیا، تقویت آرامش روحی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و خشونت‌ها و زمینه‌ساز رشد علمی در جامعه می‌شود.

ایشان ادامه دادند: مسؤولان گاهی اوقات به معلول‌ها توجه  و از یافتن علت آسیب‌های اجتماعی غفلت می‌کنند، بیشتر بانوانی که مورد سوءقصد افراد ناباب قرار گرفته‌اند کسانی هستند که حجاب خود را رعایت نکرده‌اند.

آیت الله مهدوی خاطرنشان کردند: مقامات آمریکایی که به حفظ کرامت زنان در جامعه توجهی ندارند، از چندین سال پیش به این نتیجه رسیدند که اگر دانشگاه‌ها را تفکیک جنسیتی و دختران را از پسران در کلاس‌های درس جدا کنند رشد علمی در جامعه  سریع‌تر افزایش می‌یابد.

ایشان به آثار دیگر حجاب در جامعه اشاره کردند که رعایت پوشش اسلامی به کاهش روابط نامشروع، کاهش تعدد طلبی زنان در بین مردان، غیرت افزایی و انسجام خانواده‌ها در جامعه منجر می‌شود.

امام جمعه موقت شاهین شهر به بانوان توصیه کردند در انتخاب حجاب برترین حجاب یعنی چادر مشکی را که  کم‌ترین توجه نامحرمان را جلب می‌کند، استفاده کنند.

ایشان در ادامه از موضع‌گیری مسؤولان در سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشور قدردانی کردند که خوشبختانه از موضع عزت با ژان ایو لودریان سخن گفتند، وزیر امور خارجه  فرانسه در حالی درباره توان موشکی، نفوذ مشروع ایران در منطقه غرب آسیا و برجام زیاده‌گویی می‌کند که سلاح‌های ارسالی فرانسه به عربستان سعودی  منجر به مرگ میلیون‌ها یمنی شده است و این کشور در لیبی حضور نامشروعی دارد.

آیت الله مهدوی از هنجارشکنی در جشن بانوان شهرداری تهران در برج میلاد انتقاد و برخورد دستگاه قضایی را با عوامل پیدا و پنهان این منکر تقاضا و تصریح کردند: ظاهراً برخی از مسؤولان نمی‌دانند که در نظام اسلامی زندگی می‌کنند، شهردار تهران شایسته بود با تماشای رقص دختران، این مراسم را فوری ترک می‌کرد، هرچند که بعد از این مراسم با انتشار نامه‌ای این هنجارشکنی را نکوهش کرد.

ایشان نام‌گذاری دو سال اخیر را به‌فرمان مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی یادآوری کرد که هرچند دولت در این سال‌ها توانست تورم را در کشور مهار کرده، کاهش دهد اما در موارد دیگر توفیق کافی و مورد قبولی نداشته است، مردم انتظار دارند تولید داخلی و اشتغال جوانان رونق بگیرد و صادرات غیرنفتی کشور افزایش چند برابری یابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزودند: کشور با ورود کالای خارجی مشابه تولید داخلی، افزایش ریخت‌وپاش‌ها و افزایش هزینه‌های دولت، نوسانات پی‌درپی در بازار ارز، مقابله با پرداخت حقوق‌های نجومی و جلوگیری از ورود کامل کالای قاچاق مواجه است.

ایشان با بیان این‌ که رهبر معظم انقلاب به جوانان دهه 70 و 80 امید زیادی دارند، چون از بین این جوانان، شهید حججی‌ها و شهید حدادیان رویش کرده‌اند، جوانان عاشق دفاع از حریم اهل‌بیت(ع)، مقاوم در برابر سلطه بیگانگان، انتقاد گرم و صمیمی و علاقه‌مند به رشد علمی کشور هستند.

آیت الله مهدوی از مسؤولان خواستند زمینه حضور جوانان را در مراسم معنوی اعتکاف و شرکت در کاروان‌های راهیان نور فراهم کنند.

ایشان تأکید کردند: از برکات رعایت تقوای الهی، افزایش قدرت تشخیص حق و باطل در بین مؤمنان است که فضای تعقل را به چنین انسان‌هایی می‌دهد/خبرگزاری فارس