برجام اروپایی به درد ملت ایران نمی‌خورد
1397/02/22

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر گفت: پس از برجام نافرجام که با خروج آمریکا رقم خورد، برجام اروپایی که دولت به دنبال آن است به درد ملت ایران نمی‌خورد.

حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی  در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: پس از برجام نافرجام که با خروج آمریکا رقم خورد، برجام اروپایی که دولت به دنبال آن است به درد ملت ایران نمی‌خورد.

وی افزود: دولت‌های اروپایی به‌عنوان تکمیل‌کننده توطئه آمریکائی‌ها، آن‌ها پس از برجام هسته‌ای به دنبال برجام موشکی، برجام بی‌هویتی فرهنگی و به ذلت نشاندن ملت ایران می‌باشند.

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر با انزجار از سخنان ترامپ رئیس‌جمهور گستاخ آمریکا علیه ملت و دولت ایران  خاطرنشان کرد: از اقدام اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی که پس از خروج آمریکا از این معاهده بین‌المللی، برجام را به آتش کشیدند قدردانی می‌کنیم.

حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: نمایندگان محترم ملت اجازه ندهند که فرجام اروپائی دوباره در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد، ملازمان رهبری معظم انقلاب اسلامی بدانند راه موفقیت ایران در برابر توطئه‌ها و فشارهای کشورهای غربی، عربی و عبری، اجرای راهکار اقتصاد مقاومتی ، توجه به درون و حمایت از کالای ایرانی است.

خطیب موقت نماز جمعه اظهار داشت: همان‌طور که حضرت موسی(ع) در مقابله با لشکریان فرعون به بنی‌اسرائیل نوید داد که «خدا با ماست» ملت ایران نیز در برابر فشارهای مستکبران به خداوند متعال توکل کنند و در احقاق حقوق خود ثابت‌قدم بمانند.

وی تصریح کرد: اگر دولت‌مردان به فرمایشات رهبری معظم انقلاب که گفت به‌طرف های غربی برجام بدبین هستم توجه می‌کردند و راه توسعه فن‌آوری‌های هسته‌ای را ادامه می‌دادند، پیشرفت‌های کشور در این زمینه پسیاربیشتر از وضعیت فعلی که داریم بود.

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر از این‌که وزارت آموزش‌وپرورش به بندهایی از معاهده 2030 عمل می‌کند انتقاد کرد و از معلمان انقلابی خواست با عمل به‌حکم شرعی  جلوی عمل کردن به این سند خفت‌بار علیه فرهنگ ایرانی اسلامی ملت ایران را بگیرند.

وی سرنوشت  تندروها که خود را بر ولایت‌فقیه مقدم می‌دارند و کسانی که از مسیر ولایت خارج‌شده‌اند را ذلت و خواری تحلیل و در مقابل این دو گروه، ملازمان انقلاب اسلامی که همراه و حامی ولی‌فقیه خود هستند را از رستگاران دنیا و آخرت بیان کرد.

خطیب موقت نماز جمعه یادآور شد: خوارج درصدراسلام نیز خود را بر ولی زمان خود امام علی(ع) برتر می‌دانستند و خوار و ذلیل شدند و همچنین کسانی که در ادامه از حمایت از حضرت امیرالمؤمنین دست کشیدند و مورد نفرت مسلمانان در تاریخ  قرار گرفتند.

وی در خطبه نخست نماز، سوار شدگان بر کشتی نجات اهل‌بیت(ع) را از رستگاران برشمرد، پروردگار متعال مؤمنانی که تقواپیشه کنند هموار از لغزش‌های احتمالی حفظ می‌کند .

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر از ویژگی‌های مؤمنان را پرهیز از اسراف و تجملات و تبذیر توصیف کرد که در شرایط کنونی کشور در مواجهه با بحران کم آب صرفه‌جویی می‌کنند.