اروپایی‌ها بدانند که جمهوری اسلامی ایران از منافع خود عقب‌نشینی نخواهد کرد
1397/03/05

امام جمعه شاهین شهر:سخنان وزیر خبیث خارجه آمریکا، که برای جمهوری اسلامی ایران خط‌ونشان می‌کشید و سراسر دروغ و تهمت بود، بوی تعفن می‌داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 4 خرداد 97  شاهین‌شهر اظهار کردند: سخنان وزیر خبیث خارجه آمریکا، که برای جمهوری اسلامی ایران خط‌ونشان می‌کشید و سراسر دروغ و تهمت بود، بوی تعفن می‌داد.

ایشان افزودند: این سخنان پامپئو آن‌چنان سخیف و بی‌ارزش بود که به‌جز قارون‌ها و کار‌تل‌های نفتی جنوب خلیج‌فارس و رژیم غاصب صهیونیستی، بسیاری از کشورهای دنیا آن را بی‌اعتبار ارزیابی کردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر نکاتی از فرمایشات اخیر رهبری معظم انقلاب اسلامی را این‌گونه بیان کردند که جمهوری اسلامی ایران پس از خروج آمریکا از برجام بر سر ادامه این معاهده بین‌المللی با اروپا سر دعوا ندارد اما به سه کشور مذاکره‌کننده اروپایی هم اعتمادی ندارد، آلمان ، انگلیس و فرانسه در مذاکرات پیشین بر سر برجام،  بارها ثابت کردند که دنباله‌روی سیاست‌های ایالات‌متحده آمریکا هستند.

 حاج آقا ملکیان خاطرنشان کردند: اروپایی‌ها بدانند که جمهوری اسلامی ایران از منافع خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و حاضر نیست بر سر توان دفاعی و نفوذ منطقه‌ای خود با این کشورها مذاکره کند، اگر ایران از مسائل دفاعی و توان موشکی خود چشم‌پوشی کند، زمینه را برای تجاوز دشمنان، همچون بلایی که بر سر برخی از کشورهای منطقه غرب آسیا آوردند فراهم خواهد کرد.

خطیب نماز جمعه شاهین شهراظهار داشتند: تجربه چهل‌ساله نشان داده است که انعطاف نشاندن به آمریکا  این کشور را گستاخ‌تر می‌کند و پایداری موجب عقب‌نشینی این دولت مستکبر خواهد شد ، ایران نمی‌تواند به دولت عهدشکن آمریکا که سال‌ها نقض عهد کرده است و در دوره پس از برجام بارها کارشکنی و نقض عهد کرد اعتماد کند.

ایشان تصریح کردند که مسؤولان وزارت خارجه ، از کشورهای اروپایی عضو برجام تضمین عینی بگیرند و این کشورها، قطعنامه‌ای در محکومیت نقض عهد آمریکا به شورای امنیت ببرند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به نقض عهدها و کارشکنی‌های انگلیس و فرانسه در دوران مذاکرات برجام و پس از برجام اشاره کردند که فرانسوی‌های نقش پلیس بد را در مذاکرات برای تحت فشارقراردادن کشورمان ایفا می‌کردند و انگلیسی‌ها هم برای دادن کیک زرد که متعهد شده بودند کارشکنی می‌کردند.

ایشان اظهار داشتند: تجربه پس ازبرجام بار دیگر به ملت ایران نشان داد که به اقتصاد مقاومتی، توجه به درون، تقویت توان داخلی با حمایت از کالای ایران در بخش اقتصادی باید عمل کرد، دولت‌مردان از واردات بی‌رویه کالاهایی که مشابه داخلی دارند پرهیز کنند که با ادامه این رویکرد به‌جای اشتغال جوانان ایرانی دارند برای جوانان چینی و اروپایی شغل ایجاد می‌کنند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، روزه گرفتن را سبب کسب تقوای الهی برشمرد و با اشاره به در پیش بودن هفته احسان و نیکوکاری، وظیفه مؤمنین را در رسیدگی به نیازمندان و مساکین در این هفته یادآوری کرد.