پاسخ کوبنده رزمندگان به تجاوز احتمالی آمریکا/ نزدیک‌ترین حالت سپاه قدس به سربازان آمریکایی
1397/05/05

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: هر تجاوز احتمالی ارتش آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با پاسخ کوبنده رزمندگان آماده و عاشق شهادت کشورمان روبرو خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه نماز جمعه 5 مرداد 97 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان برگزار شد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته جناب آقای خطاط ساز مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه شاهین شهر به مناسبت پنجم مرداد سالروز برگزاری نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

حجت الاسلام حاج آقا نریمانی مسئول دفتر امام جمعه شاهین شهر در بین الصلاتین به بیان احکام با موضوع نماز آیات ویژه ماه گرفتگی قرن پرداختند.

لازم بذکر است این هفته به مناسبت پنجم مرداد برنامه های متنوعی همچون برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب با تخفیف ویژه 50 در صد در مصلای نماز جمعه , ایستگاه صلواتی , برگزاری مسابقه قرارگاه فرهنگی , برگزاری نمایشگاه دستاوردهای نماز جمعه شاهین شهر و برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع نماز جمعه صورت پذیرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه پنجم مرداد 97 شاهین شهراظهار کردند: هر تجاوز احتمالی ارتش آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، با پاسخ کوبنده رزمندگان آماده و عاشق شهادت کشورمان روبرو خواهد شد.

ایشان افزودند: دولت آمریکا پس از شکست‌های سختی که از جبهه مقاومت در سوریه، عراق، لبنان و یمن متحمل شده است، با حمایت آل‌سعود، رژیم کودک‌کش صهیونیستی و امارات عربی متحده درصدد تقویت سازمان تروریستی  منافقین و وهابی‌های تکفیری است تا مرزهای کشور را ناامن کند و در صورت امکان به داخل کشور نفوذ کنند و حملات تروریستی را ادامه دهند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: دولت ترامپ از سازمان منافقین که قاتلان  17 هزار نفر از شهدای کشور هستند، حمایت می‌کند؛ این سازمان، مرده و منفور نزد ملت ایران هستند و به ابزاری در دست آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای کشتار و ترور مردم مظلوم منطقه غرب آسیا تبدیل‌شده‌اند.

حاج آقا ملکیان به سخنان سردار سلیمانی قهرمان ملی کشور، خطاب به ترامپ اشاره کردند و گفتند: رزمندگان سپاه قدس بیش از هر زمان دیگری به سربازان آمریکایی نزدیک‌اند و هر تجاوز احتمالی آنان را کوبنده پاسخ خواهند داد.

ایشان سالگرد عملیات پیروزمندانه مرصاد و شکست مفتضحانه سازمان منافقین در این عملیات به دست رزمندگان اسلام را یادآوری کردند و بیان داشتند: این عملیات در روزهای پایانی دوران دفاع مقدس نیز با پشتیبانی آمریکا انجام شد به‌طوری‌که مقامات آمریکایی چند ماه قبل از این عملیات زمزمه اجرای آن را برای 15 هزار نیروی منافقین در عراق داده بودند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: با درایت و شجاعت فرماندهان و رزمندگان اسلام کمر ارتش سرسپرده سازمان تروریستی منافقین در عملیات مرصاد شکسته شد و پس‌ از این عملیات بود که روند اضمحلال و تضعیف این سازمان تروریستی سرعت گرفت.

ایشان از برگزاری اولین نماز جمعه کشور به‌ فرمان حضرت امام خمینی(ره) و به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی در 5 مرداد سال 58 یادکردند و آثار برجسته عبادی، سیاسی،اجتماعی و فرهنگی این فریضه الهی را برای نمازگزاران تشریح کردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفتند: نماز جمعه به بصیرت‌افزایی، خنثی شدن توطئه‌ها، بیان موضوعات روز جامعه، تقویت تقوای الهی در بین مردم و مأیوس شدن دشمنان از نظام جمهوری اسلامی ایران کمک به سزایی می‌کند.

ایشان اضافه کردند: امام‌جمعه به اجازه ولی‌فقیه مجاز است امامت جمعه مسلمانان را در شهرها بر عهده داشته باشد و اگر نماز جمعه از انقلاب اسلامی گرفته شود ضربه بزرگی به‌نظام اسلامی واردخواهدشد.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر بسته اروپایی‌ها پس از برجام را حاوی موضوعات کلی و مبهم در حمایت از برجام توصیف کردند که اگر طرف‌های اروپایی می‌خواهند که جمهوری اسلامی ایران در برجام پس از خروج آمریکا بماند باید تضمین‌های مشخص و عملی برای تسهیل در تجارت نفت و گاز و مبادلات مالی کشورمان ارائه کنند.

ایشان از عالم مبارز و انقلابی کشورمان مرحوم آیت‌الله مشکینی یادی کردند که این عالم مجاهد پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره انقلابی بود و تا آخر نیز انقلابی ماند؛ ایشان در فقه، اصول، کلام و اخلاق صاحب‌نظر بودند و شاگردان بسیاری در حوزه‌های علمیه تربیت کردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر غیبت کردن و تهمت زدن را از گناهانی دانستند که به نابودی انسان‌ها منجر می‌شود  و مؤمنان را ترک این گناهان کبیره توصیه کردند.

ایشان بیان داشتند: اگر انسانی باهدف نهی از منکر، هشدار دادن به مؤمن و دادخواهی در دادگاه نسبت به ظلمی که به او روا شده است مطالبی را درباره شخص غیبت کننده بگوید او مرتکب گناه غیبت نشده است.