حضور میلیونی در پیاده‌روی اربعین مشت محکمی بر دهان دشمنان است
1397/07/28

امام جمعه شاهین‌شهر گفت: حضور میلیونی مردم ایران در پیاده‌روی اربعین از نظر سیاسی پیام دارد و مشت محکمی است بر دهان دشمنان که مشکلات را ایجاد کردند و جنگ اقتصادی درست کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان  در خطبه‌های نماز جمعه 27 مهرماه 97 شاهین شهر اظهار کردند: سه موضوع کلیدی در رابطه با تقوا وجود دارد که امام سجاد(ع) بیان فرمودند و بر این اساس سه چیز است که انسان را نجات می‌دهد، اول انسان از این‌که زبانش علیه مردم به کار گرفته شود خودداری کند، دوم این‌که نفس خود را مشغول کاری کند که به نفع دنیا و آخرت است و سوم این‌که اگر انسان خلافی کرد توبه کند و با اشک چشم گناه را شست و شو دهد.

ایشان با اشاره به شهادت صحابی پیامبر(ص) گفتند: در این ایام باید از بزرگانی یاد کنیم که زندگی و حیات خود را در راه اسلام وقف کردند، در 9 صفر در سال 37 هجری شهادت صحابی بزرگ پیامبر عمار است که زندگی عمار یاسر و مادرش درس‌آموز است، یاسر و سمیه از اولین شهدای صدر اسلام هستند که زیر شکنجه شهید شدند اما دست از پیامبر برنداشتند. عمار هم زیر شکنجه فشار زیاد را تحمل می‌کرد ولی وقتی می‌گفتند به پیامبر ناسزا بگو، این کار را نمی‌کرد.

امام جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند: عمار از کسانی بود که تا آخر عمر بر اعتقاد خود راسخ ماند و این خیلی مهم است زیرا طلحه و زبیر هم بودند و پیغمبر هم از آن‌ها تعریف کرده بود، اما در ادامه چه شد،  عمار ثابت‌قدم در همه حالات ماند و در جنگ صفین در حالی که بخشی از لشگر را هدایت می‌کرد و می‌جنگید بصیرت افزایی هم می‌کرد  و افراد زیادی که در مقابل امام بودند با دیدن عمار از لشکر دشمن جدا شدند و به امام علی(ع) پیوستند.

ایشان با اشاره به سخن پیامبر(ص) گفتند: پیامبر فرمودند عمار توسط کسانی کشته می‌شود که علیه امام برحق زمانشان طغیان کرده‌اند که همین هم اتفاق افتاد، بر همین مبنا بود که در فتنه 88 برخی از خواص که باید افشا کردی می‌کردند و ولی و امام خود را حمایت می‌کردند سکوت را در پیش گرفتند و مقام معظم رهبری فرمودند: این عمار؛ آن‌ها که باید نقش عمار را ایفا می‌کردند کجا هستند.

حاج آقا ملکیان با اشاره به سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی خمینی بیان داشتند: باید از کسی که نهضت را سرعت بخشید یاد کنیم، حاج آقا مصطفی خمینی که در اول آبان سال 56 به صورت مرموزی به شهادت رسیدند حاج آقا مصطفی در راه مبارزه به شهادت رسیدن و با شهادت خود قیام 15 خرداد را سرعت بخشیدند و اینجا سخن امام خمینی(ره) عینیت پیدا می‌کند که فرمودند مرگ مصطفی از الطاف خفیه اللهی بود.

ایشان در ادامه بیان داشتند: 29 مهر سال 93 با رحلت عالم ربانی و مجاهد بزرگ، حضرت آیت‌الله مهدوی کنی هم زمان است که ایشان در قبل از انقلاب در زندان و شکنجه و بعد از انقلاب لحظه از فرمان امام و رهبری درنگ نکردند.

امام جمعه شاهین‌شهر با اشاره به نزدیکی اربعین حسینی تصریح کردند: زیارت اربعین یکی از پنج علامت مؤمن است و در احادیث داریم هر کسی که پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود برای هر قدمش یک حسنه ثبت و از گناهانش پاک می‌شود و برای هر قدمی خداوند درجه‌ای به او عنایت می‌کند.

ایشان خاطرنشان کردند: همایش پیاده‌روی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است و بزرگ‌ترین محل معرفی شیعه و نهضت عاشورا است، به واسطه اربعین ده‌ها میلیون از 40 کشور جهان از اقشار مختلف شیعه، سنی و حتی مسیحی حضور پیدا می‌کنند.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: اربعین منجر به وحدت و همدلی مسلمانان می‌شود در حالی که دشمن تلاش می‌کند جدایی ایجاد کند و با روش‌های مختلف وارد می‌شود مثلاً کنسولگری ایران در بصره را آتش می‌زنند یا مسائل نادرست و واهی را مطرح می‌کنند که عراقی‌ها به دنبال مسائل غیراخلاقی هستند این‌ها از پایه نادرست، بی‌اساس و نقشه دشمن است.

حاج آقا ملکیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کردند: حضور میلیونی مردم ایران هم از نظر سیاسی پیام دارد و مشت محکمی است بر دهان دشمنان که مشکلات را ایجاد کردند، جنگ اقتصادی درست کردند و علیرغم مشکلات اقتصادی که داریم و نمی‌شود کتمان کرد ولی مردم وسایل منزل خود را می‌فروشند و زیارت امام حسین(ع) را در اربعین از دست نمی‌دهند.

ایشان با اشاره به دیدار رهبری با نخبگان گفتند: دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری هم قابل توجه بود و از جمله رهنمودهای ایشان این بود که نخبگان باید مراقب باشند و از مسؤولیت خود در قبال مردم و مشکلات کشور غافل نشوند، نخبه باید زکات علم خود را بدهد و آن را نشر دهد و در مسائل مختلف کشور رهنمود دهد.

امام جمعه شاهین‌شهر با اشاره به ابلاغ سند الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت بیان داشتند: رهبر انقلاب سندی را ابلاغ فرمودند که ابلاغ آن در زمانی که دشمنان و ترامپ بر طبل یاس و ناامیدی برای مردم ایران می‌زند، نشان داد مقام معظم رهبری امید را زنده می‌کنند و به فکر 50 سال آینده کشور هستند و این سند نشان داد ما رهبری آگاه، آینده‌نگر، علم و حکیم داریم.

ایشان اظهار داشتند: ابعاد و حواشی قتل خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد آل سعود توسط عربستان و بن سلمان از کنترلشان خارج شد در حالی که عربستان مردم زیادی را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در یمن و سوریه کشته و به خاک و خون می‌کشند، کسی اعتراضی نمی‌کند ولی به خاطر فشارهای افکار عمومی و رسانه‌ها  موضوع خاشقچی مهم و برای عربستان دردسر شد.

امام جمعه شاهین‌شهر در پایان تصریح کردند: حتی امریکا هم موضع گرفت در حالی که پول بسیاری از عربستان گرفته و آن‌ها مطمئن بودند به خاطر پول‌هایی که به آن‌ها دادند، امریکا موضع نمی‌گیرد؛ شنیده شده بن سلمان به رئیس‌جمهور ترکیه رشوه چند میلیون دلاری پیشنهاد کرده است تا موضوع مسکوت بماند که امیدواریم این مسأله منجر به نابودی آل سعود و بن سلمان شود./خبرگزاری فارس شاهین شهر

این هفته جناب آقای سعیدی کارشناس شبکه بهداشت شاهین شهر به مناسبت هفته جهانی کودک , هفته سلامت بانوان و روز ملی کاهش بلایای طبیعی , قبل از خطبه های نماز جمعه به سخنرانی پرداختند