جوان سال 97 پرشور تر و انقلابی تر از جوان سال 57 در برابر آمریکا خواهد ایستاد
1397/08/12

امام جمعه شاهین شهر گفت: ملت ایران در 13 آبان شعار مرگ بر امریکا را محکم تر از قبل به زبان خواهند آورد و به ترامپ این پیام را می دهد که جوان سال 97 پر شورتر و انقلابی تر از جوان سال 57 در مقابل امریکا ایستاده و خواهد ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه های نماز جمعه 11 آبان 97 شاهین شهر بیان کردند : در آستانه رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) قرار گرفته ایم، عرض تسلیت دارم خدمت امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و شما عزاداران بزرگوار.رحلت نبی اکرم از همه مصیبت ها جانگداز تر است زیرا، بعد رحلت ایشان مصیبت های زیادی برای مسلمانان پیش آمد.

ایشان با اشاره به شهادت صحابی پیامبر گفتند: بهترین سبک زندگی اسلامی این است که انسان برای خود اسوه و الگو قرار بدهد و الگوی کامل رسول اکرم است، که اگر به ایشان اقتدا کنیم به مقامات عالی خواهیم رسید.و فراموش نمیکنیم که مقام معظم رهبری سال 85 به به نام پیامبر اعظم نامگذاری کردند و فرمودند:پیامبر برای ملت و دولت ما اسوه و الگو باید باشند.

امام جمعه شاهین شهر افزودند:  به تقوا در قرآن و نهج البلاغه بسیار تاکید شده است.امام هشتم نیز می فرمایند:مراعات تقوا و ترک محرمات را داشته باشیم و رعایت سکوت را کنیم و صبر داشته باشیم در برابر گناه  و حلم، این ها سفارشات امام هشتم به ما است.امام رضا ع تنها یک امام است که در کشور ماست و نیازی به ویزا و گذر نامه ندارد و در خصوص فضیلت زیارت امام هشتم روایت های بسیاری آمده است.

حاج آقا ملکیان تصریح کردند: امسال برخی می گفتند شاید به دلیل وضعیت نامناسب  معیشت مردم، استقبالی برای زیارت اربعین نشود،امابیشتر از دو میلیون نفر از ایران  برای زیارت اربعین رفتن و یک حماسه بزرگی را رقم زدن. بیست و پنج میلیون از شصت کشور با حضور خود در راهپیمایی باعث شدن حماسه عظیم که در تاریخ بی نظیر است رقم بخورد.

ایشان با اشاره به سخن پیامبر گفتند: و مردم عراق نیز با شور، عشق و ایثار که در هیچ فیلم و کتابی نمی توان آن را توصیف کرد از زائرین پذیرای کردند.با اینکه شاید از نظر مالی ضعیف باشند ولی خدمت در حد عالی بود.از شهرستان شاهین شهر و میمه هم هفت موکب با اخلاص وظیفه خدمت رسانی به زائرین را بر عهده گرفته بودند.

حاج آقا ملکیان گفتند: استکبار خبری که ادعای اطلاع رسانی آزاد را دارد و گاهی یک دختر فریب خورده که حجاب از سر بر می دارد را در کل جهان نشر می دهند و یا یک اجتماع 50 نفری را  همه رسانه های نشر می دهند، ولی می خواهند حماسه عظیم اربعین با سانسور خبری به حاشیه ببرند،اما مگر کسی می تواند خورشید را زیر ابر پنهان کند این حماسه نمایان و روشن است.

ایشان در ادامه بیان داشتند:در  اربعین در کشور نیجریه،ارتش این کشور بیش از 50 نفر از  کسانی که در راهپیمایی اربعین و عزاداری شرکت کردند به شهادت رساندن و هیچ رسانه مدعی آزادی پوشش نداد، ولی در ایران اگر یک جنایت کار اختلاس گر بعد از طی شدن روند دادگاه و عدالت قضایی محکوم شود همین رسانه ها سرو صدا به پا می کنند.

 ایشان گفتند: از روز های مهم و تاثیر گذار  در نهضت و انقلاب 13 آبان است.دستگیری و تبعید حضرت امام به ترکیه وشهادت جمعی از دانش آموزان در جلوی درب دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی امریکا از مهم ترین رویدادها در 13 آبان است و امسال هم اهمیت خاصی دارد زیرا امریکا گفته زمان اعمال تحریم های جدید است.همه این مناسبت ها یک وجه اشتراک دارند و این اشتراک آن است که مشرکان تلاش میکنند نور الهی را خاموش کنند.

امام جمعه شاهین شهر خاطر نشان کردند: امریکا سفارت خود را محل جاسوسی قرار داده بود برای از بین بردن انقلاب و با تسخیر لانه جاسوسی تیر امریکا به سنگ خود و نتوانست ملت ایران را تسلیم خود کند.و ان شاالله مردم در 13 آبان باید حضور حماسی داشته باشند و با توجه به تهدید امریکا در باره تحریم ها که البته عقب نشینی کرده است چون جایگزینی برای نفت ایران نیست، باید مردم فریاد خود را بر سر استکبار جهانی به سرکردگی امریکا فرود آورند.

حاج آقا ملکیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کردند: درست است که امریکا برای ملت ایران مشکلات و زحماتی ایجاد کرده است اما این که مردم تسلیم شوند خیال واهی است.جمهوری اسلامی حاضر نیست از استکبار تبعید کند و زیر بار هیچ ظلمی نرفته و نخواهد رفت.

امام جمعه شاهین شهر اظهار داشتند:امریکا دشمن ملت ایران، بزرگترین جنگ افروز، ظالم و دیکتاتور در جهان و حامی اسرائیل ،تروریست پرور و خون خوار است و امروز شعار مرگ بر امریکا شعار مشترک بسیاری از ملت های آزادی خواه جهان است و ملت ایران نیز در 13 آبان شعار مرگ بر امریکا را محکم تر از قبل به زبان خواهد آورد و به ترامپ این پیام را می دهد که جوان سال 97 پر شورتر و انقلابی تر از جوان سال 57 در مقابل امریکا خواهد ایستاد.