حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کردند: روز قدس، روز اتمام‌حجت با رژیم اشغالگر صهیونیستی، آمریکا و حکام سازشگر عرب منطقه غرب آسیاست.

ایشان افزود: تنها راه آزادی فلسطین اشغالی، مقاومت مسلحانه گروه‌های مقاومت با رژیم کودک‌کش صهیونیستی است، ملت فلسطین در طی چند دهه مقاومت از پرتاب سنگ به‌ سوی اشغالگران به شلیک موشک در دفاع از خود رسیدند و به‌ یقین به پیروزی نهایی که آزادی قدس شریف است خواهند رسید.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: طرح فریب‌کارانه «معامله قرن» که هنوز همه ابعاد آن برای ملت‌های منطقه ناشناخته است با هزینه حکام خیانت‌کار و سازشگر برخی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، به دنبال مشروعیت بخشی به اشغالگری رژیم صهیونیستی و تسلط آمریکا و نوکرانش بر سرزمین‌های اسلامی است.

حجه الاسلام والمسلمین ملکیان به 250 آیه قران کریم و صدها روایت از ائمه معصومین (ع) در حمایت از مظلومان در برابر ظالمان زمان اشاره و تصریح کرد: ملت ایران و سایر ملت‌های آزاده بر اساس وظایف دینی و شرعی و ملی خود مصمم هستند با برپایی راهپیمایی‌های روز جهانی قدس فریاد مظلومیت ملت رنج‌دیده  و مظلوم فلسطین را سر دهند و جنایات رژیم تروریست صهیونیستی را هرساله در این روز مبارک محکوم کنند.

وی روزه‌داران را به حمایت بیشتر از مستمندان، فقرا و خانواده‌های دارای بیماری خاص  و حمایت‌های مالی از این دسته از خانواده ها را با پرداخت کمک‌های نقدی به انجمن‌های خیریه در شاهین‌شهر سفارش کرد.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر ثمره یک ماه روزه‌داری را بخشیده شدن گناهان مؤمنان در سایه عفو پروردگار مهربان بیان کرد.

وی قیام 15خرداد سال 42 را زمینه‌ساز به ثمر نشستن قیام ملت ایران در سال 57 ذکر کرد که ملت با بصیرت ایران با وحدت خود و تبعیت از ولی زمان خود به این موفقیت بزرگ دست یافتند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر اضافه کرد: درحالی‌ که آمریکا و هم‌پیمانان خود در حال تشدید جنگ اقتصادی برضد کشورمان هستند، ملت ایران برتحکیم وحدت خود بی افزاید و بداند که با استقامت خود بر این توطئه رژیم آمریکا پیروز خواهد شد.

حجه الاسلام والمسلمین ملکیان در خطبه نخست نماز گوشه‌ای زندگی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را تشریح کرد که حضرت امام خمینی(ره) همواره در دوران مبارزه علیه حکومت پهلوی، دوران تبعید، مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی، مقابله با سلطه گری‌های آمریکا، ارسال نامه به گورباچف، رئیس وقت شوروی سابق، عزل بنی‌صدر و دوران دفاع مقدس، همواره به تکلیف شرعی و دینی  خود عمل کرد، از فشارهای دشمنان نترسید و با نگاه الهی خود همواره درست‌ترین مواضع را گرفت.