حجت‌الاسلام والمسلکین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: توجه به ترفندهای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همچون هوشیاری در برابر حربه فشار و مذاکره همزمان مقام‌های آمریکایی، از شروط مقاومت است.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر افزود: از دیگر ابزارها و شروط مقاومت، ضرورت رسیدن به بازدارندگی در برابر تهدیدهای دشمنان، توجه به معیشت مردم، افزایش تولیدات داخلی، امید بستن به جوانان و تقویت حضور آنان در همه عرصه‌های کشور، کاهش وابستگی به فروش نفت خام و ارتباط بیش‌تر مردم با پروردگار متعال است.

ایشان خاطرنشان کرد: غرب‌زدگان، فریب‌خوردگان و دشمنان داخلی، مقاومت ملت و نظام جمهوری اسلامی را در برابر نظام سلطه، ناممکن و از پیش شکست‌خورده تبلیغ می‌کنند، در حالی‌ که ملت ایران 40 سال تحت بیش‌ترین فشارها توانست مقاومت کند و به پیروزی‌های بزرگ دست یابد.

حاج آقا ملکیان با رد کردن نظر برخی از غرب‌زده‌ها که مقاومت کردن را مساوی با پذیرش جنگ می‌دانند، ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) اسوه مقاومت اما مخالف جنگ بود، رهبر معظم انقلاب هم مقاومت در برابر فشارها و تهدیدهای دشمنان را عامل رسیدن به پیروزی‌های بزرگ می‌داند.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر با بیان این‌که هزینه مقاومت به‌ مراتب کمتر از سازش کردن است، ابراز داشت: در جنگ اراده‌ها، مقاومت کردن از بروز جنگ‌ها جلوگیری می‌کند و راهگشای مشکلات است.

ایشان عربستان سعودی را نمونه کشوری معرفی کرد که  سازش کردن را به‌ جای مقاومت کردن در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا پذیرفته است و به‌ ناچار، با قبول تحقیرهای مقام‌های آمریکایی ثروت خود را صرف خریدهای نظامی و کشتار ملت مظلوم یمن می‌کند.

حاج آقا ملکیان اضافه کرد: اما به عقیده کارشناسان، ملت یمن با قبول اصل مقاومت به‌ جای سازش، پیروز جنگ در برابر ائتلاف عربی صهیونیستی آمریکایی بوده است.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر به سفر اخیر نخست‌وزیر ژاپن به کشورمان اشاره و ترامپ را فریبکار و غیرقابل ‌اعتماد توصیف کرد که به هیچ‌ یک از معاهدات بین‌المللی متعهد نیست و گفت: رژیم آمریکا که زیر توافق بین‌المللی برجام زده است دیگر صلاحیت نشستن پای میز مذاکره دوباره را ندارد.

حاج آقا ملکیان تصریح کرد: مذاکره مجدد با آمریکا افتادن در تله آنان است تا خواسته‌ها و زیاده‌خواهی‌های خود را در غالب مذاکره به‌ نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کنند.

حجت‌الاسلام ملکیان در بخش دیگری از خطبه‌ها از حقوق مؤمنین نسبت به یکدیگر را بخشیدن خطاها و پذیرش عذرخواهی یکدیگر بیان و مطرح کرد: مؤمن کسی است که برادر مؤمن خود را به کارهای نیک و دوری از گناه نصیحت می‌کند.