نماز جمعه 20 تیرماه 1399 شاهین شهر
1399/04/20

نماز جمعه 20 تیر 1399 شاهین شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر برگزار شد. سخنران پیش از خطبه های این هفته حجت الاسلام و المسلمین رحمانیان رئیس دفتر امام جمعه بودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر نماز جمعه 20 تیرماه 1399 شاهین شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید. سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته حجت الاسلام و المسلمین رحمانیان رئیس دفتر امام جمعه بودند.

در پایان نماز جمعه از جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مرادی امام جماعت مسجد المهدی محله پردیس به خاطر ابتکار و خلاقیت در استفاده از فضای مجازی با تولید و انتشار منبر های یک دقیقه ای و کسب رتبه برتر استانی در طرح تبلیغی ماه مبارک رمضان تقدیر به عمل آمد.

همچنین به مناسبت روز عفاف و حجاب از جوان ترین لژیونر تاریخ فوتبال بانوان کشور، سرکار خانم گلنوش خسروی بانوی ورزشکار شاهین شهری که با حفظ حجاب خود در مسابقات شرکت نموده است و افتخار آفرین کشور ایران و شهر شاهین شهر می باشد توسط امام جمعه شاهین شهر حجت الاسلام و المسلمین هاشمی تقدیر به عمل آمد و هدایایی به ایشان و مادر بزگوارشان تقدیم شد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شاهین شهر در خطبه اول نماز جمعه این هفته با توجه به پیش رو بودن روز عفاف و حجاب فرمود: حیاء لازمه ی زندگی مومنانه است. عفاف و حجاب بروز عملی دو فضیلت حیاء و غیرت است. اگر کسی حیاء و غیرت داشته باشد با عفاف و حجاب خود را نشان می دهد.

ایشان با اشاره به هزینه های زیادی که برای بی عفتی و بی حجابی می شود گفت: هدف دشمن از این هزینه کردن ها به انحطاط کشاندن جامعه ایران اسلامیست و این را از کلام خود دشمن می توان فهمید. و اینها از محورهای سیاست استعماری و استکباریست و باید توجه داشت اگر بی عفتی و بی حجابی و فساد جنسی در جامعه ای رواج پیدا کرد آن جامعه به سمت اضمحلال خواهد رفت.

ایشان افزودند در کشورهای غربی با وجود تلاش در جهت اسلام هراسی و اسلام ستیزی، آمار حجاب رو به افزایش است و بانوان از بی حجابی سرخورده شده اند زیرا می بینند بی حجابی آنها را تبدیل به کالا کرده است. آنان سایر تعالیم اسلام را نیز به تبع پذیرش حجاب می پذیرند و مسلمان می شوند. حتی یکی از زنان تازه شیعه شده غربی گفته است «با افتخار زیر لب می گویم یا فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) این امانت توست»

وی در پایان خطبه اول فرمود: با همه دشمنی ها در قاره اروپا، پیشرو ترین دین، دین اسلام است.

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه دوم تقوا را وصیت اول و آخر پیامبران خواند و گفت: اگر تقوا باشد هدایت نیز هست و اگر نباشد هدایت در جامعه کم می شود. اگر فرد یا ملتی دارای تقوا بود تمام خیرات و برکات جلب او خواهد شد.

ایشان با اشاره به توصیه های مسئولین ادارات آب و برق خاطر نشان کرد: از 15 خرداد تا 15 شهریور پیک مصرف آب و برق است و لازم است همه در امر صرفه جویی اهتمام بورزند.

امام جمعه شاهین شهر با اشاره به 21 تیرماه سالروز تهاجم به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم که روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است اهداف تمدن غرب بعد از رنسانس برای تحول زندگی بانوان را بهره وری از بانوان، استفاده از آنان به عنوان نیروی کار ارزان و کم توقع و کم حقوق و تسلط یافتن بر جوامع اسلامی بر شمرد.

ایشان خاطر نشان کرد اگر امروز شیرمردانی داریم که مدافع حرم نام دارند، شیرزنانی نیز داریم که مدافع حریم حضرت زینبند و علی‌رغم همه طعنه ها و نیش ها از این یادگار حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) صیانت می کنند.

حجت الاسلام هاشمی با گرامیداشت 25 تیرماه روز بهزیستی از همه کادر زحمتکشی که در مجموعه بهزیستی مشغول خدمت رسانی به قشر تحت پوشش خود هستند تشکر و قدردانی کرد.

ایشان همچنین ضمن گرامیداشت 23 ذی القعده روز زیارتی حضرت رضا (علیه‌السلام) خاطر نشان کردند: هرچند به خاطر شرایط کرونایی نمی توانیم از نزدیک به زیارت برویم لکن می توانیم از دور عرض سلام و ارادت داشته باشیم.

امام جمعه شاهین شهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در 14 خردادماه که سال 99 را سال تحول خواهی و تحول آفرینی نامیدند به فرصتهایی که در سال 99 بوجود آمده است اشاره نمودند. اینکه با اوج گیری کرونا، با وجود سختیهایی که به وجود آمد، زیبایی هایی نیز بروز کرده است؛ مانند: انتشار عطر مواسات و همدلی مومنانه در کشور و به منصه ظهور رسیدن اخلاق و ایثار و گذشت و نوع دوستی مردم، ترکیب نیروهای جوان و تازه نفس با آرایش انقلابی و تحول خواهی مجلس یازدهم، عملکرد عدالت محور و فساد ستیزانه قوه قضاییه، همچنین نمایش قدرت بازدارنده جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف از جمله اعزام نفتکشها به کشور ونزوئلا و نیز شکستهای راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی و عقب نشینی در طرح شیطانی معامله قرن و پایتختی قدس و شکست در الحاق کرانه باختری و در آخر تحمل تحسین بر انگیز مردم در مقابل تحریم ها و حتی تحمل ضعفهای مدیریتی که حکایت از بصیرت ملت داشت از جمله فرصت های پیش آمده بود.

ایشان همچنین تهدید های سال 99 را بی برنامگی دولت که ناشی از انتظار و امید به غرب است، جنگ روانی و نرم و تهاجم فرهنگی و رسانه ای دشمن در فضای مجازی با خبرسازی جعلی و سیاه نمایی او، میدان ندادن به نیروهای کارآمد در کشور که بخاطر ضعف در جذب حداکثری است، ضعف بنیه فکری و معرفتی و سیاسی نیروهای انقلابی، تحرکات عناصر خود باخته داخلی و که با سیاه نمایی اوضاع کشور همراه است و عدم توجه به نقش خود آنها در بوجود آمدن وضع موجود و مواجهه با پدیده ای به نام جنگ روایت ها را از جمله تهدید های امسال بر شمردند.

ایشان تریبون نماز جمعه را جایگاهی برای بیان موضع درست و متعادل در بین این همه هجمه و جنگ روایت ها دانستند.

ایشان در مقابل هجمه هایی که در داخل و خارج از کشور علیه نظام صورت می گیرد گفتند: کشور چیزی جز مدیران جهادی و میدانی از جنس سردار سلیمانی کم ندارد، همچنین افزودند دوراهی معیشت و مقاومت از دوگانه سازی های جعلی و دو قطبی سازی های دروغین دشمن است. می خواهند بی تدبیری ها را پای ناکارآمدی نظام جلوه دهند.

ایشان در پایان خطبه دوم فرمودند ما در جنگ روایت ها و در جنگ فرهنگی نیاز به معارف اهل بیت و بصیرت داریم.