بازدید از مسجد الکریم و مجموعه فرهنگی مسجد
1399/04/22

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شاهین شهر به همراه جمعی از مسئولین ادارات شهرستان شاهین شهر و میمه از مسجد الکریم محله ردانی پور و پایگاه بسیج و کانون فرهنگی آن مسجد بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شاهین شهر به همراه جمعی از مسئولین ادارات شهرستان شاهین شهر و میمه از مسجد الکریم محله ردانی پور و پایگاه بسیج و کانون فرهنگی آن مسجد بازدید نمودند.

در این بازدید رئیس و اعضای هیئت امناء مسجد، فرمانده پایگاه بسیج و مسئول کانون فرهنگی مسجد به ارائه توضیحات و گزارشاتی پیرامون شرایط مسجد، فعالیت ها و برنامه های فرهنگی مسجد پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی با اشاره به نقش مؤثر و فعال مسجد در زمان های مختلف، به آثار حیات و پویایی مساجد در زمان جنگ تحمیلی اشاره نمودند که چگونه با گرد هم آوردن و روانه ساختن مردم به سوی جبهه ها موجب پیروزی ایران در مقابل 70 کشور شد.

ایشان خاطر نشان کردند: در حال حاضر حیات مساجد با رصد فقرا و نیازمندان پیرامون خودش و رسیدگی به آنان می تواند باعث رونق، خیر و برکات فراوانی شود و در کاهش مشکلات مردم محل مانند حل اختلافات خانوادگی، رفع اختلاف بین والدین و فرزندان، مشکلات اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق و... نقش موثری ایفا کند.

ایشان در ادامه فرمودند: کار فرهنگی و تربیتی به مثابه رانندگی در جاده پر پیچ و خمی است که راکب آن باید فرمان کار را محکم بگیرد. ایشان خاطر نشان کردند: اگر از فضا و ظرفیت مساجد استفاده نکنید در حق بانیان مسجد جفا نموده اید.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در توصیه به متولیان مسجد در رابطه با کار فرهنگی در مسجد فرمودند: باید نوجوانان و جوانان مسجد را از جنبه های مادی و معنوی حمایت نمود چرا که سرمایه گذاری در مسجد موجب رویش های بعدی می شود.

ایشان در پایان صحبت های خود از متولیان مسجد خواستند تاریخی مشخص شود که شاهد پویایی هرچه بیشتر این مسجد باشیم و ببینیم که حیات مسجد چه نتایجی به دنبال داشته و آیا به حل مشکلات محل کمک کرده یا خیر.

در ادامه رئیس و اعضای هیئت امناء و مسئول فرهنگی مسجد به طرح مسائل و مشکلات مسجد و امور فرهنگی مسجد پرداختند.

در پایان مسئولین حاضر در جلسه نیز پیرامون رفع مشکلات به ایراد سخن پرداختند. جناب آقای رادمنش رئیس اداره ارشاد بر حمایت از کار فرهنگی و نیروی فعال این مسجد تأکید کردند. آقای مهندس عرب مسئول فضای سبز شهرداری نیز پیرامون موضوع پارک محل از هیئت امناء مسجد خواستند پس از بررسی نیاز محله درخواست خود را اعلام فرمایند. حجت الاسلام قربانی رئیس اداره اوقاف نیز به سوالات هیئت امناء پاسخ دادند.

لازم به ذکر است با توافق دفتر امام جمعه شاهین شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، اداره اوقاف و امور خیریه و سازمات تبلیغات اسلامی مقرر گردید هر هفته سه شنبه ها از مساجدی که دارای مجموعه فرهنگی فعال هستند بازدید به عمل آید.