نماز جمعه 27 تیرماه 1399 شاهین شهر
1399/04/27

نماز جمعه 27 تیر 1399 شاهین شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر برگزار شد. سخنران پیش از خطبه های این هفته جناب آقای دکتر عسکری ریاست محترم اداره بهزیستی شاهین شهر بودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر نماز جمعه 27 تیرماه 1399 شاهین شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید. سخنران پیش از خطبه های این هفته جناب آقای دکتر عسکری ریاست محترم اداره بهزیستی شاهین شهر بودند.

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شاهین شهر در خطبه اول نماز جمعه این هفته در ادامه طرح مباحث خانواده، به نیاز فرزندان در سنین 19-18 سالگی به استقلال فکری و عاطفی و نیاز به مهارت و قدرت انتخاب اشاره نمودند. ایشان با توجه به اینکه تفاوت دیدگاه پدر و مادر تعیین کننده آینده فرزندان است، نقش و جایگاه پدر در خانواده را همچون ریشه یک درخت دانستند که تضعیف آن موجب تضعیف خود درخت و خود خانواده می شود.

 

امام جمعه شاهین شهر در خطبه دوم نماز جمعه با توجه به مناسبت 30 تیرماه، سالروز قیامی که به رهبری آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی صورت گرفت به جمله حضرت امام درباره آیت الله کاشانی اشاره نمودند که فرمودند: این روحانی مبارز ضد استعمار و ضد استکبار عظمتی داشت ولی بر اثر شایعه شرایط زندگی او به گونه ای شده بود که یک وقتی من در مجلس روضه ای بودم و ایشان وارد شد؛ کسی به احترام ایشان  قیام نکرد جز من و یکی از علمای تهران... شخصی بود که از ایشان حلالیت می طلبید، وقتی ایشان علت را پرسید گفت من حقوق می گرفتم که برای شما شایعه بسازم. اهرم و سلاح دروغ پردازی و شایعه پراکنی همچنان در دست دشمن هست، قوی تر از گذشته هم هست.

حجت الاسلام هاشمی ضمن عرض تسلیت 31 تیرماه سالروز شهادت فرزند امام رضا (علیه السلام) حضرت جوادالأئمه (علیه الصلاه و السلام)، به شرایط سیاسی و اجتماعی سخت و دشوار امام اشاره نمودند. ایشان حدیثی از امام جواد (علیه السلام) روایت نمودند که می فرمایند: سه خصلت است که جلب محبت می کند، انصاف در معاشرت با مردم، همدردی با مردم در مشکلات و همدم شدن با معنویات. ایشان در توضیح مورد سوم اشاره داشتند: کسانی که با معنویات انس می گیرند رابطه شان با خدا و خلق خدا بهتر است و مردم بیشتر دوستشان می دارند.

خطیب نماز جمعه شاهین شهر ضمن عرض تبریک چهارشنبه اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به ازدواج آسان و پر برکت آنان اشاره نمودند که می توان با الگو قرار دادن آنان شرایط را برای ازدواج دختران و پسران آسان نمود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی با مرور بر بیانات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس اظهار داشتند: با وجود انواع تبلیغات دشمن برای رأی ندادن مردم، مردم پای صندوق های رأی آمدند به امید حل مشکلات توسط نمایندگانشان. امید است که إن شاءالله با وضع قوانین و نظارت شرایط بهبود یابد.

ایشان با توجه به شرایط نا مناسب اقتصادی مردم، فرمودند: اگر کسی در اطراف ما گرسنه بخوابد مسئولیت آن به ماست، اگر کسی نمی تواند بسته غذایی تهیه کند حداقل می تواند نیازمندان و فقرایی که می شناسد را به فعالین در این زمینه معرفی کند تا رسیدگی شود.

امام جمعه شاهین شهر در رابطه با توافق همکاری 25 ساله ایران و چین پس از نتیجه نا مطلوب دولت از غرب اظهار کرد: پیش نویس این قرارداد چند بار بین ایران و چین رد و بدل شده و مورد تغییر قرار گرفته است اما با وجود اینکه هنوز به نتیجه ای نرسیده است فضاسازی گسترده ای علیه این قرارداد دارد صورت می گیرد. هدف کسانی که علیه این توافقنامه می گویند و می نوسیند چیست؟ چون تحریم های آمریکا را بیش از پیش بی اثر می کند با آن مخالفند! این فضاسازی سنگین بخاطر این است که می خواهند ایران همیشه محتاج آمریکا باشد و نمی خواند سیاست انزوای ایران که در دستور کار آمریکاست به هم بخورد.

ایشان در ادامه فرمودند: دو قطبی کاذبی در جامعه ایجاد کردند که انقلابی گری مخالف تعامل است. خیر، انقلابی ها اهل تعاملند و اهل مراوده با جهان و پیشرفت هستند. می گویند اگر بخواهید اهل مقاومت باشید نمی توانید اهل تعامل باشید حال آنکه اینگونه نیست.

ایشان در پایان خطبه دوم اظهار داشتند: سطح بالای شعور دینی و سیاسی مردم می تواند زحمت امام جامعه را کم بکند، اگر بصیرت مردم زیاد باشد دروغ پردازی و فتنه سازی های دشمن به نتیجه نخواهد رسید.