#پیام امام جمعه شاهین شهر به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام
1399/10/06

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر طی پیامی میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام را تبریک گفتند.

بسم رب المهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

آنگاه که مسیح علیه السلام دیده به جهان گشود فرمود:
والسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدْتُ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا؛ مریم / ۳۳
سلام برمن روزی که زاده شدم و روزی که میمیرم و روزی که زنده برانگیخته می شوم
میلاد مسیح با خاطرات شگفت خود حیاتی است که در آغاز خود رویای ستمگران را و طمع ورزی انحصار طلبان را بر باد داد و سرانجام پیروزی مومنان و مستضعفان را جاودانه ساخت؛

صدها سال است که ایرانیان مسلمان و مسیحی به مصداق آیه ۸۲ سوره مبارکه مائده: وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَىٰ ۚ ذَٰلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ؛ با همزیستی و هم افزایی در کنار یکدیگر و مصداق بارز گفتگوی ادیان و پرستش خدای متعال را به نمایش گذارد. خدمات مسیحیان ایران و جهان به اسلام عزیز انقلاب اسلامی هیچگاه از یادها نخواهد رفت؛ از وهب آن شهید مسیحی عزیز صحرای کربلا، تا مادر مکرمه امام زمان حضرت نرجس خاتون سلام الله علیها، تا جرج جرداق مسیحی خالق کتاب علی صوت العداله الانسانیه، تا شهدای گلگون کفن مسیحی در دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم مسیحی و شهیدان هنریک درآوانسیان و مگرویچ طوماسیان دو شهید مسیحی شاهین‌شهر؛ درود و سلام خدا بر آنان باد... .

 اینجانب این میلاد مبارک و سال نو میلادی را به علمای مسیحی و همه پیروان آیین مسیحیت در ایران زمین خصوصاً شهروندان مسیحی شاهین‌شهر تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی پرخیر و برکت را برای همه این عزیزان از درگاه حضرت دوست مسئلت می نمایم.

و خداوند پس‌انداز کرد، دم مسیحایی تو را؛
برای روزی که نفس‌های زمین به شماره می‌افتد!  
سلام بر تو، در روزی‌ که در لشکر موعودِ آخرالزمان، دوباره برانگیخته خواهی شد.

قاسم هاشمی
امام جمعه شاهین‌شهر