همایش مسئولین ستادهای نماز جمعه استان اصفهان در شاهین شهر
1400/04/04

سه شنبه یکم تیرماه همایش مسئولین ستادهای نماز جمعه استان اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فرهنگ رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر و مسولان ستاد های نماز جمعه استان اصفهان در مصلی نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام رضا علیه السلام اظهار داشت: سیاست نماز جمعه در راستای تحقق جوانگرایی از گزینش ائمه جمعه جوان و ستادهای جوان پیش می رود و در آینده نزدیک در راستای گرایش جوانان به نماز جمعه و تقویت آن با محوریت جوانان خواهد بود.
حجت الاسلام فرهنگ افزود: نماز جمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی شهر در چهار ضلع ائمه جمعه ،مسئولین شهر، طلاب و  ستاد نماز جمعه به عنوان ضلع چهارم دیده شده که با فعال شدن برنامه های هر ضلع شاهد شکوفایی هرچه بیشتر نمازجمعه ها خواهیم بود.
امام جمعه شاهین شهر در ادامه این همایش یکی از رسالت‌های ائمه جمعه را بازسازی رابطه مردم و دولت در آینده ذکر کرد و افزود حق مردم این همه سختی ها و مشکلات نبود دولت آینده باید انتظارات متراکم مردم را برطرف کند
حجت الاسلام قاسم هاشمی ادامه داد: مردم امروز از
باند و جناح خسته شده اند، نمازجمعه امروز پایگاه مردم است و باید چتر نهاد نماز جمعه بر سر همه طیف‌ها و گروه‌های مردم گسترده شود، زیرا اگر به سمت یک طیف یا گروه خاصی گرایش پیدا کند نماز جمعه شکست می‌خورد.
حجت الاسلام هاشمی ستادهای نماز جمعه را با اهمیت خواند و گفت جایگاه ستادهای نماز جمعه جایگاه بلند و مهمی است زیرا می توانند با برنامه و جذب همه مردم، جوانان و نخبگان به دور از گروه و حزب خاص در شهر، انقلاب فرهنگی به وجود بیاورند.